4 aspekty pomocne przy zakupie roweru trekkingowego

 

Każdy człowiek chcący zadbać o swoje zdrowie i kondycję oraz pragnący zakupić swój pierwszy rower do jazdy turystycznej myśli w pierwszej kolejności o rowerze trekkingowym. Nie bez przyczyny, ponieważ ten typ roweru jest idealny wręcz dla początkujących rowerzystów, poruszających się głównie po drogach asfaltowych, oraz chcących od czasu do czasu zjechać na leśny dukt czy szutrową drogę.

4 plusy rowerów trekkingowych dla początkujących

kross evado 4.0Pierwszym aspektem, dla którego początkujący użytkownicy rowerów wybierają trekkingowe modele, jest wygoda jazdy. Tego typu rower może być bardzo komfortowym środkiem przemieszczania się po mieście i poza nim. Kolejnym ważnym elementem determinującym użytkowanie tego typu rowerów jest wyposażenie ich w odpowiednie opony oraz amortyzator. Dzięki temu wygoda jazdy oraz lekkość pokonywania odcinków szutrowych może zrobić wrażenie na początkujących rowerzystach. Przykładem tego typu rozwiązania w rowerze turystycznym jest na przykład model Kross Evado 4.0 z linii turystycznej polskiego producenta rowerów. Rowery trekkingowe są także wyposażane w odpowiednie siodełka i sztyce amortyzowane, które w znacznym stopniu niwelują uciążliwy ból pośladków podczas dłuższych wycieczek. Każdy nowy rower turystyczny jest także oferowany z hamulcami tarczowymi mechanicznymi lub hydraulicznymi. Pomagają one znacznie w uzyskaniu odpowiedniej siły hamowania w każdych warunkach pogodowych.

Rowery turystyczne są bardzo popularne w kręgu osób poruszających się z sakwami rowerowymi i organizujących wycieczki rowerowe po kraju oraz zagranicy. Geometria turystycznego modelu pozwala na efektywne rozłożenie sił i przyjęcie pozycji, która pozwoli na wygodną jazdę bez bólów i cierpnięcia kończyn nawet przez 100 czy 200 kilometrów.