Jak polepszyć przepływ powietrza w domu?

Pomieszczenia, w których występuje duża wilgotność powinny być regularnie wietrzone. Warto również zamontować w domu specjalny kominek wentylacyjny, który pomoże z dużą wilgotnością. Kominek zapewni optymalną cyrkulację powietrza. Praktyczny kominek zapewni wydajny przepływ powietrza.

Do czego służą kominki wentylacyjne?

kominek wentylacyjny ocieplonyNa pokryciach dachowych montowany jest kominek wentylacyjny ocieplony którego zadaniem jest skuteczne odprowadzanie wilgoci, zatem świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności jest wysoki. Podstawa kominka jest dopasowywana do kształtu blachodachówki, zatem przy zakupie należy określić producenta oraz rodzaj posiadanej blachodachówki. Kolor kominka można również idealnie dopasować, zatem kominek będzie stanowił estetyczne wykończenie dachu. Dzięki zastosowanej izolacji w kominku, nie będzie dochodziło do kondensacji pary wodnej w przewodzie wentylacyjnym. Materiał, z którego wykonany jest kominek cechuje się wysoką odpornością na działanie promieni słonecznych. Specjalny kominek wentylacyjny pozwala na wydajniejszy przepływ powietrza. Zapewnia również lepszą sprawność wentylacji. Kominek posiada specjalne pierścienie, które zapewniają optymalną cyrkulację nawiewu. Kominek wyposażony jest we wbudowaną poziomicę, która znacznie ułatwia jego montaż. Dzięki solidnej uszczelce butylowej, kominek idealnie przylega do powierzchni. Montaż kominka jest bardzo prosty – należy wyciąć w pokryciu dachowym otwór i dopasować do niego kominek, a dzięki poziomicy będzie to znacznie prostsze.

Praktyczny kominek wentylacyjny montowany jest do połaci dachowej za pomocą solidnych wkrętów, które dołączone są do zakupu.  Wbudowana poziomica ułatwia montaż kominka w pionie. Idealnie dopasowany kolor oraz podstawa pasująca do kształtu danego pokrycia dachowego sprawia, że całość prezentuje się estetycznie.

Dobre mięso dla starego psa

Nie da się ukryć, że mój pies jest już psim seniorem, ma już dwanaście lat. Przygarnęłam go jako szczeniaka ze schroniska, zatem towarzyszy mi w życiu już od dawna. Kiedyś był bardzo ruchliwy, kochał bieganie i bawienie się piszczącymi zabawkami. Teraz zdecydowanie preferuje spokojniejsze spędzanie czasu.

Mielone mięso dobre dla psa

mięso wołowe dla psaCzęściej wyleguje się na słońcu, robi krótkie przebieżki po trawniku zamiast sprintów, chętnie też spędza czas leżąc na kanapie i dając się głaskać. Weterynarz mówi, że to normalne w jego wieku, w końcu się starzeje. Z czasem jednak doszły problemy zjedzenie. Fafik nie mógł pogryźć suchej karmy, była dla niego za twarda. Dawałam mu przez jakiś czas jedzenie z puszki albo takie pasztetowe kiełbaski, ale jak zobaczyłam co znajduje się w środku to natychmiast zaprzestałam. Sama chemia, dodatki, a mięsa i warzyw tyle co pies napłakał. Pies coś jeść musiał, a ja nie mogłam znaleźć dobrej karmy. Poczytałam jednak co nieco o diecie BARF. Dawało się psu mięso w surowej psotaci, jak również wypełniacze. To miało zaspokoić wszystkie jego potrzeby, a od czasu do czasu można dodawać jakieś suplementy. Jednak bałam się że Fafik nie pogryzie dużego kawałka mięsa, a kasza będzie mu schodzić w osłabione ząbki. Okazało się, że można kupić mielone mięso wołowe dla psa. Takie było wtedy miękkie i nie wymagało gryzienia, a smak i cena taka sama. Poza samym mięsem mogłam też dawać drobny, miękki makaron, którego się nie gotuje, tylko wyciąga z opakowania i miesza z mięsem.

Takie pełnowartościowe danie było idealne dla Fafika. Był to rodzaj mokrej, delikatnej karmy, jednak świeżej, smacznej i pełnowartościowej. Nie tam żadna chemia, chrząstki mielone ze skórkami i nie wiadomo co jeszcze. Dieta BARF zdecydowanie jest dla psich seniorów idealna.

Skuteczny monitoring dużych przestrzeni

W niektórych budynkach ze względu na ich docelowe przeznaczenie konieczne jest stosowanie dodatkowych układów zabezpieczeń. Dotyczy to przede wszystkim budynków użyteczności publicznej oraz zakładów przemysłowych. Właśnie tam często spotykane są dodatkowe układy oraz urządzenia, które zapewniają należyty poziom ochrony. Postęp technologiczny w dziedzinie elektroniki oraz informatyki sprawił, że na rynku ogólnodostępne są już wysokiej klasy urządzenia.

Jak zabezpieczyć magazyn?

monitoring magazynuNie tak dawno były one przeznaczone jedynie dla określonych sektorów czy branż. Przykładem mogą być kamery, które powszechnie są stosowane do nadzorowania większych przestrzeni. W celu wyboru odpowiedniego rozwiązania warto zwrócić się do firm specjalizujących się w dziedzinie systemów alarmowych oraz monitoringu. Ich przedstawiciele posiadają spore doświadczenie oraz są w stanie wstępnie rozmieścić sprzęty tak żeby były one jak najoptymalniej wykorzystane. Dodatkowo pracownicy takich przedsiębiorstw są również w stanie zarekomendować określone modele, których specyfika działania dobrze pasuje do specyfiki budynku. Warto wspomnieć, że obecnie dostępne są rozwiązania, które znacznie podnoszą szanse chociażby rozpoznania działań niepożądanych po zmroku czy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Jeśli chodzi o nagrywanie materiału wideo to w obiektach zabezpieczonych przy pomocy kamer często stosowane są również specjalne wideorejestratory. W ich pamięci zapisywane są filmy, które następnie mogą być odtworzone jeśli zajdzie taka potrzeba. Materiały w wysokiej rozdzielczości zajmują dużo miejsca co wymusza instalację dysków o dużej pojemności. W tym miejscu warto wspomnieć, że w większości przypadków przechowywane są filmy nie starsze niż miesiąc. Pliki, które są starsze są nadpisywane przez nowe nagrania.

Więcej informacji cam-tech.pl

Jak należy serwisować rekuperatory?

Poszukując oszczędności wielu przedsiębiorców zastanawia się nad montażem nowoczesnych układów generujących energię w różnych postaciach. Takie rozważania powinny mieć miejsce na etapie projektowania obiektu, gdzie możliwe są jeszcze praktycznie dowolne modyfikacje. Po wybudowaniu budynku niekiedy niemożliwa lub nieuzasadniona ekonomicznie jest już zmiana niektórych układów. Tak jest między innymi z wentylacją.

Serwisowanie układów wentylacji z odzyskiem ciepła

rekuperacja serwisJest ona jedną z podstawowych instalacji, w które musi być wyposażony obiekt. Dzięki niej zapewnia się wymaganą liczbę wymian powietrza co podnosi jego jakość oraz komfort użytkowników. Warto wspomnieć, że tradycyjna wentylacja grawitacyjna jest wykorzystywana w mniejszych obiektach. Tam, gdzie konieczne jest zapewnienie większej liczby wymian stosuje się wentylację mechaniczną. W obiektach przemysłowych często spotykane są również układy z odzyskiem ciepła znane jako rekuperacja serwis takich instalacji powinien być realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie pełnej sprawności i wydajności urządzenia. Dzięki rekuperatorowi można odzyskać sporą część energii, która została wykorzystana do ogrzania powietrza. Właśnie tak ograniczana jest ilość energii, którą należy pobrać z sieci w celu pokrycia zapotrzebowania.

Na terenie większych miast oraz województw funkcjonuje już wiele firm, które specjalizują się zarówno w projektowaniu, montowaniu jak i właśnie konserwacji wyżej opisanych układów. Dzięki temu możliwe jest szybkie znalezienie sprawdzonego podmiotu, który będzie w stanie zrealizować wszystkie potrzebne czynności. Regularna konserwacja pozwala zachować sprawność techniczną urządzenia przez co najmniej kilkanaście lat. Jest to niezwykle ważne biorąc pod uwagę czas zwrotu z inwestycji, który wynosi przeważnie kilka lat.

Stylowa kuchnia urządzona meblami na wymiar

Umeblowanie stanowi bardzo ważną część każdej aranżacji, niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia. W każdym z pokojów meble mają znaczny wpływ nie tylko na funkcjonalność, ale również na estetykę. Jakie meble wybrać, by stworzyć sobie wygodną kuchnię, która pięknie się prezentuje, robiąc doskonałe wrażenie?

Meble kuchenne dopasowane na wymiar

kuchnie na wymiar w tychachKażde pomieszczenie ma swoją funkcjonalność, którą należy wziąć pod uwagę podczas urządzania. Dzięki temu o wiele łatwiejsze będzie zaplanowanie całości w taki sposób, by dobrze wykorzystać miejsce. Coraz więcej osób decyduje się na zamówienie mebli dopasowanych do indywidualnych potrzeb oraz upodobań estetycznych. Dużą popularnością cieszą się więc kuchnie na wymiar w tychach. Takie rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim dzięki niemu zyskujemy meble, które mają odpowiednią wielkość oraz rozmieszczenie wszystkich elementów dopasowane do tego, co jest nam potrzebne. Poza tym mamy również wpływ na to, jak takie umeblowanie się prezentuje. Możemy więc je dopasować w zależności od tego, czy chcemy, by nasza kuchnia była bardziej nowoczesna, czy może tradycyjna lub vintage. Opcji mamy bardzo wiele, dzięki czemu możemy postawić na meble, które doskonale pasują do naszej wizji. W takiej kuchni będziemy się zawsze świetnie czuli, niezależnie od jej wielkości oraz układu.

Doskonale dopasowane umeblowanie pozwala sprawić, że nawet niewielkie pomieszczenia stają się praktyczne. Jest to bardzo ważne, jeżeli cenimy sobie funkcjonalne rozwiązania. Wybierając meble wykonane na zamówienie możemy również dopasować ich wszystkie elementy w taki sposób, by zapewniły nam maksymalną wygodę podczas korzystania z kuchni. Do tego możemy wybrać swój ulubiony styl, dzięki któremu nasze otoczenie będzie nas zawsze zachwycało.

Uzdatnianie wody do picia

Nie jest tajemnicą, że woda jest niezbędna do każdego procesu życiowego. Nasz organizm składa się w głównej mierze właśnie z wody. Codzienne nawadnianie jest nawykiem, który wszyscy powinniśmy w sobie wyrobić. Zazwyczaj sięgamy po wodę butelkową. Niestety jest ona sprzedawana w plastiku, który nie dość, że zanieczyszcza środowisko, to również nie jest obojętny dla naszego zdrowia.

Stacja do uzdatniania wody pitnej

domowa stacja uzdatniania wodyNa dobrą sprawę, rzeczą najkorzystniejszą jest rezygnacja z kupowania wody w butelkach. W ten sposób nie tylko zaczynamy żyć bardziej w stylu eko, ale również przestajemy dostarczać do organizmu szkodliwe substancje, które aktywują się poprzez kontakt wody z plastikiem. Wiadomo jednak, że jakość “kranówki”, często pozostawia bardzo wile do życzenia. Jednak istnieje sposób, na codzienny dostęp do dobrej jakości wody we własnych domach. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie, jest domowa stacja uzdatniania wody. Jest to urządzenie, które działa na zasadzie filtru. Jego działanie jest kilkuetapowe. W pierwszej kolejności usuwa się wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne- osady, piasek, produkty korozji. Następnie eliminuje się skażenia biologiczne- wirusy, bakterie, pleśnie, co przekłada się na poprawę ph wody. Dobrej jakości domowa stacja uzdatniania wody posiada również funkcje alkalizacji lub mineralizacji. Tym sposobem zyskujemy wodę zdatną do picia prosto z kranu, nawet bez przegotowania.

Dobrej jakości woda to podstawa naszego życia i prawidłowego żywienia. Jednak domowa stacja uzdatniania wody przystosowuje ją nie tylko do spożycia. Przefiltrowana woda nadaje się również idealnie do higieny i pielęgnacji, podlewania kwiatów, prania, gotowania. Jest odpowiednia na pojenia zwierząt domowych. Bez wątpienia więc, warto zacząć stosować na co dzień odpowiednio oczyszczoną wodę z kranu.