Czy odpowiednie kaski są konieczne podczas jazdy konnej?

Od wielu lat jednym z moich marzeń jest nauka jazdy konnej. Jako dziecko moi rodzice nie mogli sobie na to pozwoli, dlatego zdecydowałam, że jako dorosła osoba to marzenie zrealizuje. Początkowo sama nie wiedziałam od czego zacząć, jednak z czasem szło mi coraz lepiej. 

Jaki sprzęt potrzebny jest nauki jazdy na koniu?

kaski jeździeckieW wielu sportowych sklepach można znaleźć cały sprzęt jaki jest nam potrzebny do jazdy konnej. Uważam jednak, że najważniejsze są kaski jeździeckie, gdyż to one chronią głowę w razie upadku. Upadki podczas jazdy na koniu mogą być bardzo niebezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia. Głównie te, w których dochodzi do uszkodzeń mózgu czy czaszki. Dlatego tak ważne jest aby używać najlepszej jakości kask jeździecki, który ma wszystkie atesty, jest przetestowany, a także idealnie pasuje do naszej głowy, do obwodu i wielkości. Kaski jeździeckie najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym, tak aby móc spokojnie przymierzyć, pochodzić w kasku, zobaczyć czy nam się nie zsuwa, czy idealnie pasuje do naszej głowy. Jest to jeden z najważniejszych elementów podczas jazdy konnej. Ważne są także ochraniacze na dłonie, łokcie, kolana, odpowiednie buty, ale to kask jest najważniejszym elementem stroju, gdy planujemy jeździć konno. Oczywiście kaski jeździeckie można także kupić w sklepie internetowym, jednak tu trzeba znać doskonale model i rozmiar kasku lub mieć możliwość zwrotu lub wymiany gdy okaże się on nieodpowiedni dla nas. 

Planując rozpocząć naukę jazdy konnej warto już na samym początku zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości ochraniacze, kaski i ubrania jeździeckie. Kaski jeździeckie są najważniejsze, gdyż podczas ewentualnego upadku z konia, chronią naszą głowę przez urazami. Kaski zazwyczaj mają kolor czarny lub brązowy, jednak można znaleźć je też w zupełnie innych kolorach.