Dlaczego warto kupić tabliczkę metalową?

Tabliczki wykonane z metalu uznawane są za akcesoria funkcjonalne i poniekąd uniwersalne. Spotykamy je w wielu różnych miejscach, zależnie od ich rodzaju oraz pełnionej przez nie funkcji: na budynkach, ulicach, pamiątkach, maszynach. Jakie są główne zalety tych plakietek, które powodują że popularność ich zastosowania jest tak duża?

Najważniejsze plusy tabliczek

wytrzymałe tabliczki grawerowaneSporo zależy od tego, z jakiego tworzywa one powstają. Wiadomo, że metal jest materiałem znacznie bardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład szkło, a jeśli został odpowiednio zakonserwowany, jego wytrzymałość została dodatkowo zwiększona. W przeciwieństwie do plakietek szklanych, tym metalowym nie grozi stłuczenie, a jeżeli ich powłoka ochronna jest dobrej jakości, są zabezpieczone także przed korozją. Najbardziej wytrzymałe tabliczki grawerowane wykorzystuje się w przemyśle, między innymi do oznaczania maszyn i urządzeń. Kolejną zaletą tabliczek metalowych jest duży wachlarz możliwości w odniesieniu do sposobu nanoszenia na nie napisów. Litery można na przykład wytłoczyć, tak by były wklęsłe albo wypukłe (w zależności od naszych preferencji) lub skorzystać z metody grawerowania laserowego, zwłaszcza w przypadku gdy bardzo ważna jest dla nas precyzja (między innymi przy napisach ozdobnych). Za pomocą lasera tworzy się treść choćby w przypadku plakietek anodowanych, mających szerokie zastosowanie techniczne.

Niezależnie od tego, jaki typ tabliczki planujemy zamówić oraz jakie będzie jej przyszłe zastosowanie, nie zapominajmy o tym, by odznaczała się ona walorami estetycznymi pasującymi do swojej funkcji, a także starannością i wysoką jakością wykonania. Lepiej zaopatrzyć się w plakietki nieco droższe, lecz wytworzone z solidnych materiałów, niż najtańsze, które mogą ulec uszkodzeniu wkrótce po zakupie.