Dobieramy sublimacyjne tusze

Tusze sublimacyjne, jak wskazuje sama nazwa, wykorzystywane są do druków sublimacyjnych. Jest to uniwersalny rodzaj wydruków, który wyróżnia się prostotą, trwałością oraz stosunkowo niską ceną. Niezbędne są do niego jednak odpowiednie narzędzie, jak na przykład właściwie dobrany tusz. Warto się dowiedzieć nieco więcej na temat tego, jak przebiega proces drukowania i czym jest tusz sublimacyjny.

Decydujemy się na tusze sublimacyjne

tusz sublimacyjnyAtramenty sublimacyjne są stosowane w sposób powszechny, zarówno prywatnie, w biurach czy drukarniach. Jest to roztwór barwników, w którym znajdują się substancje czynne, które nawilżają, podnoszą rozpuszczalność, stabilizujące poziom pH czy antyutleniacze. Wszystkie wymienione składniki mają spowodować, iż powstały wydruk będzie bardzo dokładny oraz trwały. Jedną z wad tuszy sublimacyjnych jest fakt, iż mogą zasychać w przypadku, kiedy będą słabe jakościowo. Warto wybierać jak najlepszy tusz sublimacyjny. Druk wykonywany przy zastosowaniu tuszy sublimacyjnych jest lustrzanym odbiciem drukowanego wzoru. Może on zostać wykonany na specjalnie przygotowanym w tym celu papierze, jak i na każdej innej powierzchni. Wzór tworzony jest na papierze transferowym, a następnie przenoszony na produkt, na którym ma się znajdować. Wykorzystuje się tą metodę często do produkcji kubeczków z nadrukami czy grafikami. Istotne jest to, aby powierzchnia, na której ma być umieszczony wzór, została właściwie odtłuszczona. Dodatkowo niejednokrotnie stosuje się na nadruk lakier zapobiegający działaniu promieniowania UV. Będzie miało to za zadanie zwiększenie trwałości powstałych nadruków. Dzięki temu zastosowanie nadruków sublimacyjnych jest bardzo szerokie.

Reasumując, nadruk sublimacyjny może zostać wykonany z zastosowaniem w tym celu odpowiednich tuszy. Znaczenie ma fakt, aby dokładnie zapoznać się z ofertami producentów oraz wybrać takie tusze, które zostaną wykonane z dobrej jakości składników, co zapobiegnie blokowaniu się głowicy.