Dobre mięso dla starego psa

 

Nie da się ukryć, że mój pies jest już psim seniorem, ma już dwanaście lat. Przygarnęłam go jako szczeniaka ze schroniska, zatem towarzyszy mi w życiu już od dawna. Kiedyś był bardzo ruchliwy, kochał bieganie i bawienie się piszczącymi zabawkami. Teraz zdecydowanie preferuje spokojniejsze spędzanie czasu.

Mielone mięso dobre dla psa

mięso wołowe dla psaCzęściej wyleguje się na słońcu, robi krótkie przebieżki po trawniku zamiast sprintów, chętnie też spędza czas leżąc na kanapie i dając się głaskać. Weterynarz mówi, że to normalne w jego wieku, w końcu się starzeje. Z czasem jednak doszły problemy zjedzenie. Fafik nie mógł pogryźć suchej karmy, była dla niego za twarda. Dawałam mu przez jakiś czas jedzenie z puszki albo takie pasztetowe kiełbaski, ale jak zobaczyłam co znajduje się w środku to natychmiast zaprzestałam. Sama chemia, dodatki, a mięsa i warzyw tyle co pies napłakał. Pies coś jeść musiał, a ja nie mogłam znaleźć dobrej karmy. Poczytałam jednak co nieco o diecie BARF. Dawało się psu mięso w surowej psotaci, jak również wypełniacze. To miało zaspokoić wszystkie jego potrzeby, a od czasu do czasu można dodawać jakieś suplementy. Jednak bałam się że Fafik nie pogryzie dużego kawałka mięsa, a kasza będzie mu schodzić w osłabione ząbki. Okazało się, że można kupić mielone mięso wołowe dla psa. Takie było wtedy miękkie i nie wymagało gryzienia, a smak i cena taka sama. Poza samym mięsem mogłam też dawać drobny, miękki makaron, którego się nie gotuje, tylko wyciąga z opakowania i miesza z mięsem.

Takie pełnowartościowe danie było idealne dla Fafika. Był to rodzaj mokrej, delikatnej karmy, jednak świeżej, smacznej i pełnowartościowej. Nie tam żadna chemia, chrząstki mielone ze skórkami i nie wiadomo co jeszcze. Dieta BARF zdecydowanie jest dla psich seniorów idealna.