Dodatek do olejów silnikowych

Jeśli chcemy, aby nasze auto ciągle sprawowało się świetnie bez nadmiernie częstych wizyt u mechanika i zostawianiu dużych sum w sklepach z częściami samochodowymi, powinniśmy zacząć bardziej dbać o swój samochód. Powinniśmy odpowiednio często wymieniać olej, ponieważ to on odpowiada za smarowanie wszystkich ruchomych części, które się zużywają, jeśli występuję zbyt duże tarcie.

Dodatek wspomagający pracę silnika

dodatki do olejuJak już wcześniej wspomniałem, odpowiednie smarowanie jest kluczowym czynnikiem do długotrwałego działania silnika, ponieważ im mniejsze tarcie występuje, tym wszystkie ruchome części mniej się zużywają. Rzeczą, którą możemy zrobić, aby wydłużyć okres eksploatacji całego silnika, jest dodanie do oleju specjalnego preparatu, który jeszcze bardziej zmniejsza tarcie, wyrównuje pracę silnika, zmniejsza straty oraz zużycie paliwa. Takie dodatki do oleju są w stanie wydłużyć żywotność silnika nawet do czterdziestu procent. Preparat zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii, dzięki temu wyjeżdżając w długą trasę, możemy mieć spokojną głowę. Działanie preparatów tego typu opiera się na tak zwanym procesie ceraminizacji, który występuje pod wpływem zetknięcia się preparatu z metalem, bardzo wysoką temperaturą oraz olejem. W tym procesie wytwarza się swego rodzaju powłokę ceramiczną na wierzchu metalowych części, dzięki czemu zmniejszona jest siła tarcia. Taki preparat dodajemy bezpośrednio do oleju, który następnie wlewamy do silnika, najlepiej jest to robić od razu przy wymianie oleju.

Taki preparat możemy kupić na portalach aukcyjnych lub sklepach motoryzacyjnych. Cena uwarunkowana jest od rodzaju preparatu, zazwyczaj jest to około kilkudziesięciu złotych. Za tę kwotę otrzymujemy buteleczkę preparatu o pojemności kilkunastu mililitrów, która wystarcza bez problemu na kilka użyć.