Domy budowane z drewna

Budowanie domu z reguły kojarzone jest głównie z zaprawą cementową, która służy do łączenia ze sobą pustaków czy cegieł. Przez lata utrwaliło się w Polsce budowanie domów murowanych i zaczęły one skutecznie zastępować domy z drewna. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że coraz częściej słyszy się o powrocie mody na domy wykonane z drewna. Niekoniecznie muszą to być jednak domy z drewnianych bali.

Solidne domy szkieletowe

domy drewniane w konstrukcji szkieletowej poznańDomy z drewna do niedawna były bardzo popularne. Tak bywało jednak do czasu pojawienia się pustaków. Na chwilę obecną jednak da się dostrzec, że znów drewniane domy zaczynają w Polsce powstawać. Szczególnie popularnymi są konstrukcje tworzone na styl zakopiański. Takie domy są nie tylko piękne ale również i doskonale spełniają swoje zadanie z racji dużej odporności na różne czynniki. Z krajów położonych na zachodzie Europy dotarła do nas również moda na domy drewniane w konstrukcji szkieletowej Poznań jest zaś jednym z miast, w którym mogą Państwo bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy zajmujące się na co dzień stawianiem takich domów. Dom szkieletowy wbrew pozorom nie jest konstrukcją słabą. Wytrzymywać on może spore przeciążenia o czym warto się samodzielnie przekonać. Kluczową kwestią jest zaś to by nasze domy szkieletowe powstawały tylko z odpowiednio wysuszonego drewna. Unikajmy stosowania drewna, które zamiast suszeniu mechanicznemu zostało jedynie poddane przecieraniu.

Inwestując w dom szkieletowy inwestujemy w budynek, który będzie skutecznie służył nie tylko nam ale również i przyszłym pokoleniom. Nowoczesne domy szkieletowe są w stanie bardzo skutecznie zatrzymywać ciepło w swoim wnętrzu. Dzięki temu można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Istotną kwestią jest również to by dom szkieletowy odpowiednio skutecznie ocieplić. Dobrym pomysłem jest stosowanie pianki PUR.