Efektowne sufity drukowane

Współpraca producentów materiałów budowlanych z kołami naukowymi daje wymierne efekty w postaci znakomitych produktów cechujących się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi i łatwością montażu. Dużą uwagę przywiązuje się do nadawania nowych funkcjonalności znanym powszechnie tworzywom sztucznym.

Rodzaje dostępnych sufitów naciąganych 

sufity napinane z nadrukiemPrzykładem innowacyjnego zastosowania tworzyw sztucznych są bardzo efektowne sufity napinane znane również pod nazwą naciąganych. Wykonywane są one z popularnego PVC, poliestru w postaci tkaniny lub powłok satynowych. Powłoki do produkcji sufitów napinanych to tworzywa wodoodporne, ogniotrwałe oraz o dużej wytrzymałości na urazy mechaniczne. Trwałość sufitu napinanego określana jest przez samych producentów nawet na kilkadziesiąt lat bez konieczności ingerencji w postaci zabiegów renowacyjnych. Klienci mają do wyboru bardzo bogatą ofertę dostosowaną do potrzeb aranżacyjnych oraz do zasobności portfela. Zwolennicy tradycyjnych aranżacji mogą sięgnąć po modele jednowarstwowe wykonane z powłok jednokolorowych, a miłośnicy ekstrawagancji mają do wyboru skomplikowane modele wielopowłokowe lub sufity napinane z nadrukiem. Nadruk na powłoce wykonuje się techniką cyfrową wykorzystując obrazy dostarczane najczęściej przez klientów. Na powłoce można umieścić dowolne zdjęcie lub znak graficzny w postaci logo firmy. Producenci powłok sufitowych dostarczają wykonawcom specjalistyczne membrany do wykonywania na nich nadruku. Jest to bardzo ciekawa forma sufitu podkreślająca charakter wnętrza, a w przypadku lokali firmowych podnosząca prestiż przedsiębiorstwa.

Nieodzownym elementem sufitów napinanych jest specjalistyczne oświetlenie led lub światłowodowe podkreślające urok konstrukcji sufitowej. Cechą szczególną sufitów napinanych jest czysty i bardzo szybki montaż nie eliminujący pomieszczenia z użytkowania na długi okres czasu.