Haftowana firanka – stylowy dodatek do wnętrza

Pasujące do siebie elementy wyposażenia wnętrza sprawiają, że nasz dom czy też mieszkanie świetnie się prezentuje. Odpowiednie dobranie każdego mebla, poduszki i bibelotów jest czasochłonne, jednakże efekt jaki uzyskamy jest z całą pewnością wart włożonego w to wysiłku. Jednym z elementów, o które warto zadbać, są firanki.

Firanki z eleganckim haftem

firanki haftowaneJeśli nie pragniemy stworzyć bardzo nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza, to powinniśmy zastanowić się nad zakupem jakichś firanek. Są one wręcz nieodzownym elementem klasycznego, eleganckiego stylu, dlatego też nie należy z nich od razu rezygnować. Obecnie wybór na rynku firan jest naprawdę szeroki. Możemy wybierać między firankami długimi i krótkimi, bardzo prostymi i bogato zdobionymi. Poza klasyczną bielą dostępne są też nieraz kolory pastelowe lub po prostu kolorowe akcenty, zwłaszcza w firankach do pokoju dziecięcego – mogą to być wyhaftowane biedronki, pszczółki lub inne niewielkie zwierzątka. Jeśli interesują nas wyhaftowane dekoracje, to bez problemu znajdziemy firanki haftowane, które świetnie będą prezentowały się w salonie lub sypialni. Z reguły do takich pomieszczeń pasują symetryczne, subtelne hafty, białe na białym, delikatnym tle, które podkreśla bardziej wybrany wzór. Takie firanki są bardzo gustowne, nadają wnętrzu większej elegancji, lekkości i dobrze komponują się z wieloma stylami w urządzaniu wnętrz – na przykład angielskim, kolonialnym albo francuskim, choć będą również pasować do wnętrz prowansalskich.

Wbrew pozorom, haftowane firanki nie są wcale wiele droższe od zwykłych, a do tego jest to zwykle inwestycja na przynajmniej kilka lat, dlatego nieco większy koszt nie powinien być problemem. Jeśli nie spodobają się nam gotowe firany w sklepach, to możemy rozważyć zlecenie ich uszycia na zamówienie z wybranego materiału.