Jak polepszyć przepływ powietrza w domu?

Pomieszczenia, w których występuje duża wilgotność powinny być regularnie wietrzone. Warto również zamontować w domu specjalny kominek wentylacyjny, który pomoże z dużą wilgotnością. Kominek zapewni optymalną cyrkulację powietrza. Praktyczny kominek zapewni wydajny przepływ powietrza.

Do czego służą kominki wentylacyjne?

kominek wentylacyjny ocieplonyNa pokryciach dachowych montowany jest kominek wentylacyjny ocieplony którego zadaniem jest skuteczne odprowadzanie wilgoci, zatem świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których poziom wilgotności jest wysoki. Podstawa kominka jest dopasowywana do kształtu blachodachówki, zatem przy zakupie należy określić producenta oraz rodzaj posiadanej blachodachówki. Kolor kominka można również idealnie dopasować, zatem kominek będzie stanowił estetyczne wykończenie dachu. Dzięki zastosowanej izolacji w kominku, nie będzie dochodziło do kondensacji pary wodnej w przewodzie wentylacyjnym. Materiał, z którego wykonany jest kominek cechuje się wysoką odpornością na działanie promieni słonecznych. Specjalny kominek wentylacyjny pozwala na wydajniejszy przepływ powietrza. Zapewnia również lepszą sprawność wentylacji. Kominek posiada specjalne pierścienie, które zapewniają optymalną cyrkulację nawiewu. Kominek wyposażony jest we wbudowaną poziomicę, która znacznie ułatwia jego montaż. Dzięki solidnej uszczelce butylowej, kominek idealnie przylega do powierzchni. Montaż kominka jest bardzo prosty – należy wyciąć w pokryciu dachowym otwór i dopasować do niego kominek, a dzięki poziomicy będzie to znacznie prostsze.

Praktyczny kominek wentylacyjny montowany jest do połaci dachowej za pomocą solidnych wkrętów, które dołączone są do zakupu.  Wbudowana poziomica ułatwia montaż kominka w pionie. Idealnie dopasowany kolor oraz podstawa pasująca do kształtu danego pokrycia dachowego sprawia, że całość prezentuje się estetycznie.