Jak przepchać rurę kanalizacyjną?

Bardzo często zdarza się nam, iż dochodzi do zapchania rury kanalizacyjnej. W sytuacji kiedy woda nie chce spływać tak jak zawsze jest to znak, że rura mogła zostać zapchana. Wtedy możemy przepchać rurę kanalizacyjną samodzielnie albo też zlecić taką czynność profesjonalnemu hydraulikowi. Jeżeli nie znamy się na tym, to warto wezwać pogotowie hydrauliczne.

Od czego zacząć przepychanie kanalizacji?

przepychanie kanalizacji gdyniaPrzede wszystkim na początek, żeby przepchać rurę musimy zacząć od demontażu syfonu pod umywalką. Zawsze powinniśmy podstawić pod nią wodę, ponieważ wylecą z niej wszystkie zanieczyszczenia, które tam się osadziły. Przy profesjonalnym przepychanie rury kanalizacyjnej najczęściej używa się specjalnej sprężyny hydraulicznej. Sprężyna zawsze powinna być dłuższa niż odległość umywalki od pionu. Najlepiej jest posługiwać się nią, kiedy mamy kogoś do pomocy. Wtedy jedna osoba będzie wsuwała jeden koniec sprężyny do rury kanalizacyjnej, a druga w tym czasie obraca korbą na drugim końcu. Wtedy najprawdopodobniej napotkamy opór i później wyciągniemy sprężyny wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami, które powstały w rurze odpływowej. Jest to dość prosta czynność, ale kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy albo nie posiadamy czasu to zdecydowanie lepiej wybrać specjalistów, dla których codziennością jest przepychanie kanalizacji Gdynia na swoim terenie posiada wiele firm świadczących usługi kanalizacyjne, więc pomogą nam oni zarówno z zapchaną rurę, jak również z drobnymi usterkami takimi jak cieknący kran.

Przed ponownym montowaniem całego syfonu powinniśmy go dokładnie wyczyścić, a także sprawdzić uszczelki. Możliwe, że któraś z nich będzie uszkodzona, a więc powinniśmy dokonać ich wymiany. Profesjonalny hydraulik, którego zatrudnimy z pewnością zwróci uwagę na wszystkie niezbędne elementy, więc wynajmując odpowiedniego fachowca nie musimy się już niczym martwić.