Jaka walizka do samolotu

Wybierając się na tegoroczne wczasy, zastanawiałam się jaką należy mieć walizkę do samolotu. To był mój pierwszy lot samolotem, dlatego nie wiedziałam, czy walizka, którą posiadam nada się do takiej podróży. Postanowiłam zapoznać się z tematem, aby uniknąć nieprzyjemności na lotnisku, jeżeli posiadana walizka okazałaby się za duża.

Zakup walizki kabinowej

lekka walizka kabinowaPrzede wszystkim musiałam zapoznać się z informacjami dotyczącymi bagażu podręcznego na stronie wybranej linii lotniczej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ akceptowane wymiary bagażu podręcznego mogą się nieco różnić w różnych liniach lotniczych. Ja zdecydowałam się na taką o wymiarach 55x40x20. Lekka walizka kabinowa posiada teleskopowy stelaż, wyposażona jest w zamek TSA. Zamek tego typu jest to zamek szyfrowany, a w razie konieczności jedynie służby celne mają do niego klucz. Jest on niezbędny w podróży do USA czy Azji. Komora walizki ma pasy pozwalające na zabezpieczenie bagażu. W walizce znajduje się również przegroda z siatki, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć potrzebne przedmioty. Wybrana przeze mnie walizka waży 2kg i jej pojemność to 26 litrów. Jest to ważna informacja, ponieważ na pokład samolotu możliwe jest wzięcie bagażu o nieprzekraczalnej wadze 10kg. Zdecydowałam się na walizkę z tworzywa PET, które poddaje się recyklingowi. Tworzywo tego rodzaju jest odporne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Producent obejmuje walizkę 5-letnią gwarancją.

Nowa walizka świetnie spełniła swoją funkcję. Walizka kabinowa odbyła ze mną swoją pierwszą podróż samolotem. Udało mi się spakować do niej wszystkie niezbędne rzeczy. Wysuwana rączka i lekkość walizki umożliwiła mi swobodne przemieszczanie się. Walizka nie ucierpiała w podróży, ponieważ jej powierzchnia jest lekko chropowata, co podnosi odporność na zarysowania.