Jaki rower będzie najbezpieczniejszy dla dziecka?

Jedną z najprzyjemniejszych aktywności, które można spędzić razem ze swoim dzieckiem, to jak wiele osób przyzna jest – jazda na rowerach. Dlatego większość ojców, niecierpliwie oczekuje na ten moment, kiedy dziecko samodzielnie przejedzie kilka metrów na swoi rowerze.

Najlepszy rower dla naszego dziecka

bezpieczne kross rowery dla dzieciMoim ulubionym sportem, któremu poświęcam przynajmniej dwie godziny dziennie, jest jazda na rowerze. Ten najtańszy i najbardziej niezawodny środek transportu, towarzyszy mi od wielu lat. Wcześniej jeździłem na rowerze do szkoły, później na zajęcia jako student, aby w końcu dojeżdżać nim do pracy. Rower towarzyszy mi na każdych wakacjach, nie zależnie czy spędzamy je w Polsce czy za granicą, zawsze zabieramy ze sobą rowery, lub wynajmujemy na miejscu. Jednak w przypadku wynajmu odbyło się to może kilka razy, ze względu na konieczne ograniczenie bagażu w samolocie. Kiedy mój synek, po raz pierwszy przejechał samodzielnie (bez bocznych kółek) na rowerze kilkanaście metrów, rozpoczął się czas poszukiwań, coraz to większych rowerów. Na siódme urodziny syna, wybraliśmy sklep oferujący bezpieczne kross rowery dla dzieci, gdzie kupiliśmy dla niego pierwszego górala, oraz odpowiednie akcesoria. Po zakupach, odbyliśmy długą wyprawę rowerową, na której rower okazał się idealnym wyborem, zaliczając różne warunki jezdne i pogodowe. Należy dodać, że wybór odpowiedniego sprzętu jest decydujący dla rozwoju odpowiedniej sprawności i zainteresowania dziecka tym sportem.

Rower powinien być przede wszystkim lekki, sztywny i odporny na złamania. Kolejnym istotnym elementem jest wyposażenie, czyli hamulce (najlepiej tarczowe), oraz przerzutki zapewniające odpowiednie właściwości jezdne, zwłaszcza pod górę i w terenie. Jeżeli te wszystkie czynniki zostaną zapewnione, to nasze pociechy pokochają ten wspaniały sport na całe życie.