Kostka brukowa na ładny podjazd i alejki

Decydując się na kupno i remont domu wiedziałam, że czeka mnie sporo pracy. Nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz, ponieważ ogród i cały teren przed domem były zaniedbane przez ostatnich kilka lat. Kiedy więc remont w środku szedł pełną parą, mogłam też pomyśleć o poprawie otoczenia budynku, a zwłaszcza błotnistego podjazdu.

Wzory z kostki brukowej w ogrodzie

kostka brukowa sokołów podlaskiPrzede wszystkim zależało mi na czymś trwałym, co będzie dobrze funkcjonować przez wiele kolejnych lat. Po rozmowie z projektantką ogrodów, która pomagała mi w doprowadzeniu ogrodu do ładu, zdecydowałam się na użycie kostki brukowej. Bez problemu udało mi się znaleźć firmę, która zgodziła się podjąć wykonania mojego zlecenia i pomogła mi dobrać odpowiednie materiały. Stwierdziliśmy wspólnie, że warto, aby moja kostka brukowa sokołów podlaski była ułożona w ładne wzory na alejkach i podjeździe, pasujących do ogólnego stylu i kolorystyki budynku. Wybrałam kolory i zdecydowałam się na postarzaną kostkę, która bardzo mi się spodobała, a pracownik firmy doradził, żeby na podjeździe użyć grubszej kostki i zrobić solidniejszą podbudowę, tak aby całość wytrzymała większe obciążenie powodowane przez samochody. Z kolei ogrodowe alejki mogły być wyłożone tańszym, lżejszym materiałem, a podbudowa nie musi być tak solidna, bo nie ma takiej potrzeby. Wybrałam wzór kostki z katalogu, który oferowała firma i podpisałam umowę. Pozostało mi tylko czekać na uzgodniony termin.

Pogoda dopisała, bo kiedy przyjechali fachowcy z firmy, była wręcz idealna do prac w ogrodzie. Układanie kostki brukowej w moim domu w Sokołowie zajęło kilka dni, licząc przygotowanie podbudowy, ale warto było poczekać na efekt końcowy. Po skończeniu innych prac w ogrodzie całość wygląda bardzo dobrze, kostka brukowa idealnie pasuje do reszty.