Łączniki i inny osprzęt elektroniczny

Czy kobiety znają się na technicznych zajęciach, które teoretycznie należą do mężczyzn? Bywa że nie, ale i bywa, że tak. Ja należę do kobiet, które całkowicie nie znają się na hydraulice, elektryce i mechanice, dlatego też bycie samotną sporawa mi ogromną trudność, szczególnie jeśli coś się zepsuje lub następuje sytuacja kryzysowa związana z brakiem prądu.

W sklepie u producenta łączników

producent łącznikówMiałam w ostatnim czasie sytuację, w której musiałam zamówić elektryka, bo nie było prądu. Nie wiem co się stało, nagle się wyłączył. Elektryk przyjechał na sam koniec dnia i nie miał za wiele czasu, ale po wstępnej analizie powiedział, że na dzień następny będzie wszystko naprawione. Musiałam tylko wybrać się do producenta łączników. Elektryk napisał mi na kartce, jaki producent łączników to ma być konkretnie, ale i tak nie miałam pojęcia dokąd się udać. Byłam w tym całkowicie zielona. Nie wiedziałam nawet, co to jest za urządzenie ten łącznik. Na szczęście podał mi adres, gdzie znajduje się taki sklep. Pierwszy raz w życiu byłam w elektrycznym sklepie. Było tam tak bardzo dużo osprzętu, że patrzałam na to wszystko wokół, jakbym była w jakimś kosmosie. Aż sprzedawca się na mnie spojrzał tak dziennie, ale podałam mu kartkę i podał odpowiedni łącznik. Taki mały elemencik wcale nie jest taki drogi, jak myślałam. Niby mała rzecz, a tak bardzo potrzebna przy instalacji elektrycznej. A co tutaj pozostałe komponenty? Dla mnie to całkowicie czarna magia, która nigdy mi nie będzie znaną tematyką.

Jeszcze w ten sam dzień znajomy elektryk podjechał do mnie do domu i wszystko naprawił. Łącznik był dobry, więc wszystko odpowiednio pasowało i nie było za dużo problemu z montażem. Po trzydziestu minutach zostało wszystko naprawione, a ja jak zielona jestem tak jestem.