Naprawa turbosprężarki w Rzeszowie

Mechanika samochodowa z roku na rok staje się coraz trudniejsza. Na szczęście są ludzie, którzy chcą się kształcić w tym kierunku i chętnie oferują swoje usługi pozostałej części społeczeństwa. W przypadku pojawienia się jakiejś usterki w naszym samochodzie lepiej oddać go do właśnie takiej osoby i mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione jak należy.

Proces regeneracji turbosprężarki

regeneracja turbosprężarek z rzeszowaSam proces nie jest jakoś specjalnie skomplikowany. Dzieli się on tak naprawdę na trzy etapy. Regeneracja turbosprężarek z Rzeszowa trwa maksymalnie kilka dni roboczych. Pierwszym etapem całego procesu jest odczyszczenie całej turbosprężarki przy użyciu piaskarki oraz pralki ultradźwiękowej. W tym momencie pierwszy etap jest już zakończony. Drugim jest diagnoza i eliminacja usterek, poprzez wymianę zużytych części. Zazwyczaj wymieniane są wszystkie elementy wewnętrzne, dzięki temu sprężarka ma dużo dłuższy okres eksploatacyjny i działa jak nowa. Używane w tym celu są najwyższej klasy części zamienne wytworzone w dużej części z niklu, daje to dużą odporność na wysokie temperatury, które są nieodłącznym elementem pracy takiej turbiny. Kolejnym etapem jest sprawdzenie działania zregenerowanej już turbosprężarki przy użyciu maszyn imitujących pracę silnika. Urządzenia monitorują całą pracę turbiny i sporządzają wykres dający pełny obraz pracy turbiny mechanikowi. Dzięki temu wie on czy należy coś jeszcze poprawić, czy wszystko mieści się w granicach ściśle określonej normy. Jeśli wszystko jest w porządku, turbosprężarka jest gotowa do odbioru.

Koszt takiej renowacji to około ośmiuset złotych. Jest to nieporównywalnie niższy koszt niż zakup nowej części, a tak naprawdę możemy przejechać tyle samo kilometrów ile na nowej turbosprężarce. Taką usługę możemy również zamówić przez internet, w tym celu musimy skontaktować się wcześniej z daną firmę, a następnie wysłać im turbosprężarkę pocztą.