Notesy – niewielkie ale ważne przedmioty

Niedawno przeprowadzałam szkolenie dla starych i nowych pracowników w mojej firmie. Osoby, które dopiero zaczynały przygodę z naszym przedsiębiorstwem, były zaskoczone kiedy na początku szkolenia rozdałam wszystkim średniej wielkości notesy.

Notes przydaje się w firmie

notesy dla firmNotesy są bardzo ważne dla funkcjonowania poważnych działalności. Naprawdę przydają się na szkoleniach, dobrze jeżeli uczestnicy spotkań edukacyjnych dysponują notesem, skrzętne notowanie przekazywanych informacji przynosi niewymierne korzyści w przyszłości. Jestem zdania, że notesy dla firm to sprawa kluczowa. Wychodząc z sali konferencyjnej i przechadzając się między labiryntem stanowisk pracy, na każdym biurku zauważymy leżący notes. Powrócę jednak na salkę szkoleniową, notesy odgrywały tam szczególną rolę. Prosiłam o zapisywanie w nich najważniejszych informacji, dyktowałam pisemne zadania i prosiłam o przeprowadzenie rachunków matematycznych ściśle związanych z profilem naszej działalności czyli z statystyką. Pozwoliłam zatrzymać każdemu jego notes, to swoista skarbnicą wiedzy. Zaglądając do jego wnętrza przypomną sobie czego nauczyli się w trakcie trwania szkolenia i poprawią swoje kompetencje. Z kolei nowe osoby na pewno wkrótce podziękuj mi za ten szczególny podarunek. Przez długi okres wdrażania się w obowiązki, notes będzie stanowił firmowe vademecum. Mam nadzieję, że sporządzali czytelne notatki i nie napotkają problemów z rozszyfrowaniem nieczytelnych słów.

Jak wspomniałam, notesy dla firmy to coś więcej niż zwykłe notatniki. Pełnią wiele praktycznych funkcji, niekoniecznie związanych z nauką i podnoszeniem kwalifikacji. Przydają się w wykonywaniu codziennych obowiązków, służą również jako terminarz spotkań lub jako notesik w którym zapisujemy adresy i numery telefonów.