Nowoczesne sauny fińskie

 

W saunach fińskich zwanych również saunami suchymi temperatura powietrza osiąga nawet 100 stopni Celsjusza. Waha się ona najczęściej w przedziale 80-110 stopni. W takich temperaturach nasz organizm zaczyna się bardzo intensywnie pocić. Wraz z potem z naszego organizmu usuwane są różnego rodzaju szkodliwe substancje. Dodatkowo sauny poprawiają nasze samopoczucie oraz wpływają na naszą odporność. 

Sauny fińskie w domach

sauna fińska w małopolskimBiorąc pod uwagę fakt, że wiele osób przykłada olbrzymią wagę do dbania o swoje zdrowie to rośnie zainteresowanie saunami. Obiekty te w ostatnim czasie cieszą się olbrzymią popularnością. Sauny generalnie dzielą się na dwa główne rodzaje. Pierwszym z nich są sauny suche, do których to zalicza się właśnie sauna fińska. Drugim rodzajem saun są sauny parowe wyróżniające się bardzo dużą wilgotnością powietrza, która wynosi nawet 90%. Jeśli chodzi o obiekty jakimi jest sauna fińska w małopolskim znaleźć można bardzo dużo firm, które na co dzień zajmują się budowaniem takich saun. Obecnie często takie sauny powstają w przydomowych ogródkach. Głównie budowane są na cienkich betonowych fundamentach a cała konstrukcja wykonana jest ze specjalnie dobranego gatunku drewna. Najczęściej spotkać można sauny wykonane ze świerka skandynawskiego, sekwoi czy też z o wiele tańszej i łatwiej dostępnej sosny. Generalnie jest tak, że z reguły wybiera się drewna z gatunku tych iglastych bowiem zawierają olejki eteryczne oczyszczające nasze drogi oddechowe.

Ogólnie rzecz biorąc sauny nie są niczym nowym. Istnieją bowiem od bardzo wielu lat ale dopiero teraz zyskały tak wielką popularność. W tej kwestii zdecydowanie dominuje Finlandia. W tym kraju szacuje się, że obecnie wybudowano ponad milion saun. Z każdym rokiem tych wspaniałych obiektów przybywa i obecnie ma je już niemal każdy obywatel Finlandii.