Nowoczesne zastososowania betonu

Beton po długich latach pełnienia funkcji podstawowego budulca dyżych konstrukcji przemysłowych, komunikacyjnych, obronnych i mieszkalnych wkradł się do wnętrz pod postacią ekskluzywnych i wyrafinowanych detali wykończeniowych. Jednym z przykładów są efektowne panele ścienne o wielu wzorach i kształtach.

Właściwości i budowa betonowych płyt ściennych

płyty betonowe dekoracyjneDetale wykończeniowe mają ogromne znaczenie dla budowy harmonijnej i zrównoważonej aranżacji. Mogą również w zamierzony sposób agresywnie podkreślać pewne elementy wystroju wnętrza. Po wkroczeniu z dużym impetem stylu industrialnego do wnętrz wzrosło ogromnie zainteresowanie na płyty betonowe dekoracyjne będące podstawowym elementem przemysłowych aranżacji. Obecnie oprócz surowych, szarych płyt betonowych mamy do dyspozycji ofertę producentów zawierającą panele betonowe w bardzo wymyślnych kształtach, bogatym wzornictwie i wielu barwach oraz fakturach. Nowoczesne płyty betonowe są bardzo cienkie i lekkie, a zawdzięczają to innowacyjnej technologii produkcji. Najszerzej znane są płyty betonowe produkowane w technologii GRC czyli zawierające zbrojenia z włókna szklanego w celu wzmocnienia struktury płyty. Mieszanka cementową wraz z włóknem szklanym poddawana jest formowaniu pod wysokim ciśnieniem. Cechą charakterystyczną nowoczesnych płyt betonowych jest brak kruszenia podczas docinania. Jest to zasługą zbrojenia rozproszonego cyrkonem. Bogactwo dostępnych kolorów i faktur uzyskuje się poprzez barwienie mieszanki cementowej w masie używając naturalnych barwników i kruszyw.

Bogata oferta producentów pozwala dobrać płyty do każdej aranżacji wnętrza. Zaspokoi oczekiwania zarówno miłośników wnętrz industrialnych jak i tradycjonalistów lubujących się w ciepłych barwach. Zwolennicy odważnych aranżacji mogą sięgnąć po betonowe panele ścienne z bogatym wzornictwem trójwymiarowym.