Obowiązek montażu kasy fiskalnej

Obowiązek zamontowania kasy fiskalnej dotyczy w zasadzie każdej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą. Celem zamontowania kasy fiskalnej jest pełna oraz dokładna analiza transakcji zawieranych przez danego przedsiębiorcę. Z tego też powodu bardzo dużo osób wybiera kasę fiskalną odpowiednią do miejsca prowadzenia działalności.

Jaki rodzaj kasy fiskalnej powinniśmy wybrać?

kasy fiskalne taxiMiejsc prowadzenia działalności gospodarczej może być bardzo dużo. Większość z nich odbywa się jednak w siedzibie przedsiębiorcy. Oprócz tego zdarzają się sytuacje, w których działalność jest prowadzona poza jego siedzibą lub w inny mobilny sposób. Przykładem takiego rodzaju działalności gospodarczej są taksówki. Od jakiegoś czasu każdy taksówkarz ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej we wnętrzu swojej taksówki. Z tego też powodu zaszła konieczność zakupu odpowiedniego typu kasy fiskalnej. Urządzenie to musi być bowiem na tyle małe, aby zmieścić się we wnętrzu samochodu. Z tego też powodu zaczęły powstawać produkty takie jak kasy fiskalne taxi. Produkty te dzięki swoim niedużym rozmiarom można w bardzo łatwy sposób zamontować we wnętrzu każdego samochodu. Oprócz tego posiadają one wszelkie funkcje, które wymagane są poprzez szczególne przepisy. Z tego też powodu kwestie wyposażenia taksówek w odpowiednie urządzenia rejestrujące przychód zostały w dość prosty sposób rozwiązane.

Przepisy prawne dotyczące montażu kasy fiskalnej w taksówkach nie określają, czy urządzenia te mają być nowe, czy też nie. Z tego też powodu wielu taksówkarzy posiada urządzenia używane. W znacznym stopniu wynika to z tego, że są one znacznie tańsze, niż urządzenia nowe. Najważniejsze jest jednak, aby spełniały one wszelkie wymogi przewidziane w przepisach prawa. Dzięki temu taka osoba nie ponosi konsekwencji prawnych.