Ochrona wózka przed zniszczeniem

Wózek w okresie pierwszych lat życia dziecka będzie jego najważniejszym pojazdem, ale też najmocniej eksploatowanym produktem w całej wyprawce. Ciągłe wyprowadzanie go na dwór, składanie, przewożenie samochodem i brudzenie przez dziecko może spowodować, że wózek dość szybko straci swój blask i nie będzie wyglądał zbyt estetycznie. 

Jak zachować wózek w dobrym stanie?

wkładka do wózkaPierwszym i najbardziej rzucającym się w oczy elementem wózka jest jego siedzisko – miękkie, kolorowe i przytulne miejsce, w którym odpoczywa dziecko. Jednak każdy rodzic wie, że w siedzisku dziecko również je, pije, bawi się i dba o to, aby nie pozostało czyste zbyt długo. Jeśli chcielibyśmy uchronić oryginalne poszycie siedziska przed zniszczeniem i ciągłym praniem, to warto zainwestować we wkładkę do wózka. Wykonywana jest z reguły na zamówienie, ale najpopularniejsze modele wózków cieszą się linią gotowych wkładek, które można od ręki kupić. Wkładka do wózka może też skutecznie zmienić jego wygląd, gdyż jednolity i nierzucający się w oczy wózek może nabrać nowego charakteru z wzorzystą wkładką w kwiaty, czarno białą pepitkę bądź ulubione misie dziecka. Wkładki te mają przygotowane otwory na pasy, a ponadto bardzo łatwo jest je zamocować i zdjąć. Materiał z jakiego jest wykonana taka wkłada zależy od nas samych, gdyż może to być bawełna, ciepły i miękki materiał minky, ale dużą popularnością cieszą się wkładki bambusowe, które są antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne. 

Wyposażenie wózka w ochronne nakładki na poszczególne elementy sprawi, że nawet po częstym i długim użytkowaniu będzie on wyglądał jak nowy. Dzięki temu możemy go później zachować, jeśli planujemy kolejne dziecko, podarować komuś bliskiemu bądź odsprzedać, przy czym dobry stan wizualny wózka będzie miał ogromne znaczenie.