Piżamka dla małego dziecka

 

Dziecięca skóra jest bardzo delikatna, przez co też podatna na podrażnienia. Dlatego też nie bez powodu, rodzice kupują dla nich ubranka z bezpiecznych materiałów, a także piorą je w specjalnych płynach czy proszkach. Dotyczy to wszystkim tkanin, jakie mają kontakt z maluchem.

W jakiej piżamie śpią dzieci?

wygodna piżama rozpinana dziecięcaNa rynku działa nawet kilkaset przeróżnych sklepów z produktami dla dzieci w każdym wieku. W przypadku noworodków i niemowląt, dużego wyboru nie ma, gdyż maluchy są najczęściej ubierane w body, półśpioszki, śpioszki, spodenki czy kaftaniki. Dla nieco starszych maluchów, wybór jest większy, bo dochodzą jeszcze dresy, które są bardzo uniwersalne. Nie mniej jednak do spania dzieci można kłaść w kilku rodzajach piżam. Przede wszystkim, dobrym wyborem jest wygodna piżama rozpinana dziecięca, która może mieć formę pajaca, koszuli czy spodenek z bluzką. W przypadku śpioszków, rozpięcie jest na całej długości pośrodku i może tez obejmować dwie albo jedną nogawkę. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla maluchów, które noszą jeszcze pieluszki. Rozpięcie w śpioszkach ułatwia zmianę pieluszki bez konieczności ściągania ubranka, zatem jest to niewątpliwa zaleta. Ponadto mogą one mieć zakryte stópki, dzięki czemu maluch nie zmarznie, kiedy w nocy się odkryje. W sprzedaży są dostępne śpioszki dla dzieci niemalże od urodzenia, gdyż najmniejszy rozmiar to pięćdziesiąt sześć, który często pasuje na noworodka i dwumiesięczne dziecko. Jeżeli natomiast chodzi o największy, to może to być dziewięćdziesiąt osiem.

Na pewno rozpinana piżama się przyda każdemu maluchowi, jednakże przy jej wyborze, należy zwrócić uwagę na  materiał z jakiego jest wykonana. Najlepsze są bawełniane, ponieważ pozwalają skórze oddychać i chłoną wilgoć. Do tego nie są drogie, bo kosztują około dwudziestu złotych.