Plasterki z opatrunkiem

Każda, nawet najmniejsza rana wymaga oczyszczenia, odkażenia i odizolowania od bakterii i zarazków. W przypadku otwartych ran bardzo łatwo o zakażenie, dlatego konieczne są opatrunki, które przykłada się do rany i najczęściej owija bandażem. Na małe skaleczenia najlepsze są plasterki.

Jakie są rodzaje plastrów z opatrunkiem?

tkaninowe plastry z opatrunkiemW każdym domu powinna się znaleźć woda utleniona, którą odkaża się rany, oraz apteczka z podstawowym wyposażeniem, na które się składają opatrunki, gaziki, bandaże i plastry. Nagły wypadek wymaga natychmiastowej reakcji, ponieważ otwartą ranę bardzo łatwo zabrudzić i doprowadzić do zakażenia. Na zwykłe otarcia, skaleczenia, czy powierzchowne przecięcia, najlepiej zastosować tkaninowe plastry z opatrunkiem, które są elastyczne i przepuszczają powietrze. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, do rany nie dostaną się zarazki, a skóra będzie oddychać i szybko się regenerować. W sklepach i aptekach dostaniemy różne rodzaje i rozmiary plastrów. Dla dzieci posiadają one kolorowe nadruki, a dla dorosłych są dostępne w kolorze białym lub szarym. Plastry z opatrunkiem są sprzedawane w kartonowych pudełkach pakowanych po kilka sztuk w rożnych rozmiarze, albo w jednym kawałku, który możemy dowolnie ciąć na pożądane odcinki w zależności od wielkości rany. Plastry przeznaczone na rany występujące na stopach, są znacznie grubsze niż te, które naklejamy na rany na palcach u rąk. Miejsca zaklejonego plasterkiem nie należy moczyć, ponieważ może się on odkleić, a do rany dostaną się bakterie.

Ceny tkaninowych plastrów zależą od wielkości paczki w jakiej są sprzedawane. Najczęściej są pakowane po dziesięć sztuk, a paczki rodzinne zawierają aż czterdzieści plastrów w różnych rozmiarze. Każdy od wewnętrznej strony posiada mały, jałowy gazik, stanowiący doskonałe zabezpieczenie rany.