Profesjonalny ośrodek rehabilitacyjny

W całym kraju znajduje się kilkadziesiąt ośrodków realizujących przeróżne turnusy dla seniorów i osób z konkretnymi schorzeniami. Każdego roku nie brakuje na nie chętnych i miejsca są zajęte już na długo przed planowanym terminem.

Na co można liczyć w ośrodku rehabilitacyjnym?

ośrodek rehabilitacyjny nad morzemKażdego roku nad morze jadą setki tysięcy turystów, którzy chcą skorzystać z kąpieli słonecznej i morskiej. To z pewnością piękne miejsce na odpoczynek z rodziną, ale także na zorganizowaną rehabilitację. Ośrodek rehabilitacyjny nad morzem jest miejscem odwiedzanym przez seniorów, a także młodych ludzi przez cały rok. Są tu organizowane przede wszystkim turnusy rehabilitacyjne, ale także rekreacyjne i sportowe. Trafiają tu osoby skierowane przez lekarza specjalistę, z własnej inicjatywy, gdyż wykupiły sobie płaty pobyt lub te, które otrzymały dofinansowanie na pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym z Narodowego Funduszu Zdrowia albo Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Na turnusie, każdy uczestnik ma zagwarantowane miejsce w dwuosobowym pokoju z klimatyzacją i własną łazienką. W takcie pobytu w ośrodku, wszyscy mają zapewnioną stałą opiekę medyczną oraz pomoc ze strony fizjoterapeutów i masażystów. Do dyspozycji uczestników są baseny, korty tenisowe, prywatna plaża czy sauny. Zajęcia rehabilitacyjne są prowadzone grupowo lub indywidualnie, w zależności od ich charakteru. Celem takiego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym nad morzem, jest podniesienie jakości życia czy poprawienia zdolności fizycznych.

Większość uczestników turnusu rehabilitacyjnego korzysta z wczasów siedmio lub czternastodniowych. Dla każdego z nich bonusem jest świeże powietrze z ogromną dawką jodu, jakiego nie znajdziemy w żadnym miejscu w Polsce, więc warto się tam udać.