Programy do prowadzenia magazynu

 

Im większa firma, tym więcej miejsca potrzebuje na zapasy. Prowadząc działalność handlową musimy się liczyć z wynajęciem lokalu do prowadzenia sprzedaży detalicznej, oraz miejsca na magazynowanie towarów. W przypadku sklepu internetowego nie mamy takiego problemu, bo cala sprzedaż odbywa się w domu.

Najlepsze programy magazynowe

program do magazynuSprawne zarządzanie sklepem i magazynem, wymaga odpowiedniego oprogramowania. Jeżeli jest to mały sklep, to możemy rozrachunki i wyliczenia prowadzić samodzielnie na papierze. Choć przy takim systemie ewidencyjnym łatwo o pomyłkę, która może znacząco wpłynąć na remanent sporządzany na koniec każdego roku kalendarzowego. Jeżeli mamy duży asortyment liczony w dziesiątkach, albo nawet setkach tysięcy złotych, to lepiej zainwestować w program do magazynu, który ułatwi i przyśpieszy pracę. Aby nie zakradł się błąd w obliczeniach, każda pojedyncza sztuka musi zostać wprowadzona do programu i przyporządkowana poszczególnej kategorii. Im lepiej będziemy mieli pogrupowane produkty w magazynie, tym łatwiej będzie odnaleźć konkretną pozycję. Dobrze, żeby program magazynowy był połączony ze sprzedażą i kasą fiskalną, żeby komputer automatycznie ściągał ze stanu sprzedane sztuki. Wszystkie straty i nadwyżki, powinny być odnotowane, aby na koniec okresu rozliczeniowego nie powstały rozbieżności. Dla niektórych firm handlowych, przydatne jest połączenie magazynu z funkcją do wystawiania faktur i paragonów, bo bezpośrednio wpływa ona na stany magazynowe.

Na koniec roku w programie magazynowym sporządza się remanent, który musi zostać rzetelnie wykonany, gdyż jego wynik, będzie stanowił bilans otwarcia na nowy rok kalendarzowy. Dokładnie wyliczone stany magazynowe pozwalają na lepsze zarządzanie sprzedażą i pozwalają planować wydatki.