Przebudowa samochodu dostawczego

Kasacja samochodów była całkiem dochodowym zajęciem, i mimo iż zaczynaliśmy od jednego wozu, którym przewoziliśmy kilka samochodów miesięcznie do warsztatu, firma bardzo szybko zaczęła się rozrastać. Ciągły popyt na używane części zamienne oznaczał również powiększenie warsztatu, aczkolwiek by zapewnić stały zapas owych części, musieliśmy nieco rozszerzyć działalność.

Konwersja samochodu dostawczego na lawetę

zabudowy samochodów dostawczychNajwiększym problemem był brak samochodów do transportu wraków do warsztatu. Posiadaliśmy tylko jedną lawetę, która nie wystarczała do obsłużenia wszystkich posiadanych przez nas zamówień, jednak zakup nowego wozu był inwestycją stanowczo przekraczającą możliwości naszego budżetu. W parku maszynowym mieliśmy jednak kilka pojazdów dostawczych, a jeden z klientów wspominał iż istnieje możliwość zabudowy samochodów dostawczych w taki sposób, by przerobić je na lawety do transportu mniejszych pojazdów do kasacji. Owa firma, którą nasz klient prowadził, zajmowała się właśnie takimi przebudowami, więc bez wahania zgłosiliśmy się do nich z pytaniem o możliwość konwersji naszych samochodów dostawczych. Okazało się, iż posiadane przez nas samochody są bardzo często przerabiane, a ich zabudowa nie stanowi większego problemu, gdyż wymagane jest tylko usunięcie przestrzeni transportowej i montaż platformy do transportu samochodów, co nie wymagało zbyt dużego nakładu pracy.

W naszym przypadku, realizacja takiego zamówienia była kwestią kilku dni, bo posiadaliśmy ledwie cztery nadające się do konwersji samochody. Po takiej przebudowie, samochody były gotowe do wdrożenia do nowych zadań, spisując się świetnie podczas transportu wraków. Zabudowy były wytrzymałe i mocne, a samochodów nijak nie dało się odróżnić od fabrycznie produkowanych lawet.