Relaks w ogrodzie

Jacuzzi kojarzy się przede wszystkim z luksusem. Zazwyczaj z jacuzzi podobnie jak z sauny czy łaźni tureckiej, najczęściej korzystamy w luksusowych hotelach lub ośrodkach SPA. Niektórzy jednak marzą o jacuzzi we własnym domu co nie jest już tylko luksusem.

Jacuzzi na zewnątrz

jacuzzi zewnętrzneDla wielu domowe jacuzzi to fanaberia, dla innych – doskonały pomysł na to jak po ciężkim dniu zapewnić sobie relaks i odprężenie. Oczywiście zanim zdecydujemy się na zakupu dość drogiej niestety wanny, powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw. Według nas dobrym pomysłem jest zamontowanie jacuzzi w ogrodzie, koniecznie w altanie ogrodowej. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że jacuzzi nie będzie zabierało miejsca w domu. Po drugie korzystanie z dobrodziejstw jacuzzi w ogrodzie daje dodatkowe walory – oddychamy świeżym powietrzem i cieszymy oczy zielenią, kwiatami i pięknym otoczeniem. Jacuzzi zewnętrzne ustawione w ogrodzie, ale w altanie zapewni, że będzie można z niego korzystać przez cały rok. Tak, nawet zimą! Leżenie w gorącej wodzie w otoczeniu śniegu to naprawdę wyjątkowa przyjemność. Decydując się na jacuzzi ogrodowe rozważmy kwestię dostarczania wody (można pobierać na przykład wodę ze studni i przy wymianie wody wykorzystywać ją do podlewania ogródka), rozważmy też wybór akcesoriów i dodatków. Nowoczesne jacuzzi mają zagłówki, radio, głośniki, elektroniczne panele sterujące, profilowane dno i ściany, dysze do hydromasażu wodnego i powietrznego, światła do chromoterapii, schodki.

Ważne jest też by jacuzzi ogrodowe miało pokrywę. Nawet jeśli wanna stoi w altance to pokrywa będzie niezbędna by zabezpieczyć wodę i wannę przed brudem i utratą ciepła. Należy też pamiętać o zakupie środków do mycia i dezynfekcji sprzętu – należy to robić regularnie.