Sauna na podczerwień bezpieczna dla seniorów i dzieci

Sauny budowane są w wielu ośrodkach sportowo-rekreacyjnych. Wiele osób decyduje się też na korzystanie z nich. Obecnie można skorzystać z różnych rodzajów saun. Wśród nich popularnością cieszą się aktualnie sauny na podczerwień.

Emisja promieniowania podczerwieni w saunie infrared

sauny infrared producentSą to sauny idealne dla osób starszych oraz dzieci, dla ludzi schorowanych np. z problemami krążenia. W takich saunach nie panuje bardzo wysoka temperatura, która utrudnia oddychanie. Przeciwnie – w saunie na podczerwień temperatura to zazwyczaj od 35 do 65 stopni Celsjusza. Wystarczy przypomnieć, że temperatura w saunach parowych może wynosić ponad 80 stopni Celsjusza, co jest niebezpieczne dla osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Z saun na podczerwień mogą korzystać również dzieci ze względu na niską temperaturę wewnątrz. Nie mogą one korzystać z saun parowych, ponieważ u dzieci nie doszło jeszcze do pełnego rozwinięcia ośrodka termoregulacji w mózgu. Dlatego sauny infrared producent zapewnia, że jest to rozwiązanie bezpieczne, z którego może korzystać praktycznie każdy. Poza tym bezpieczeństwo w takiej saunie jest na najwyższym poziomie. Nie ma tutaj żadnego pieca z gorącymi kamieniami, które mogłyby doprowadzić do poparzenia. Nie ma też żadnych rozgrzanych do czerwoności powierzchni. W saunie infrared znajdują się panele podczerwieni. Jak sama nazwa wskazuje, emitują one promieniowanie podczerwone. Jest to promieniowanie, które nie ogrzewa powietrza, ale prowadzi do bezpośredniego nagrzania ciała.

Promieniowanie wnika przez skórę i powoli rozgrzewa całe ciało. W saunie nie jest duszno i można swobodnie oddychać. Nagrzewane są również powierzchnie znajdujące się w saunie na podczerwień czyli ściany, sufity, podłogi. Promienniki podczerwieni w saunie zasilane są zwykłym prądem elektrycznym o napięciu 230V.