Skuteczne odtrucie alkoholowe

Alkoholizm, jak każde uzależnienie, niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia. Niszczy wątrobę oraz uszkadza inne organy wewnętrzne. Ma duży wpływ na sprawność mózgu. Dodatkowo dochodzą do tego problemy psychiczne. Rosną one proporcjonalnie z czasem uzależnienia. Z roku na rok organizm alkoholika coraz bardziej się degraduje.

Odtrucie alkoholowe – początek drogi

odtrucia alkoholoweNajważniejsze jest, żeby proces detoksykacji organizmu odbywał się pod okiem specjalisty. Jest to proces bardzo trudny dla osoby uzależnionej. Niektórzy lekarze oferują odtrucia alkoholowe w domu pacjenta, ale lepszym rozwiązaniem jest oddział detoksykacyjny albo ośrodek leczenia uzależnień. Podczas odtrucia alkoholik może doświadczać objawów fizycznych i psychicznych. Wśród nich są stany lękowe, depresja, biegunka, wymioty czy zaburzenia rytmu serca. Odtrucie alkoholowe to pierwszy stopień na drodze walki z uzależnieniem. Na początku wykonuje się diagnostykę pacjenta. Później dochodzi do całkowitego pozbycia się z organizmu substancji aktywnych i szkodliwych. Jednocześnie pacjent otrzymuje kroplówkę z minerałami i witaminami. Podaje mu się również leki. Proces oczyszczania organizmu trwa zazwyczaj kilka dni, jednak pacjent potrzebuje o wiele więcej czasu, aby dojść do siebie. Osoby nadużywające alkoholu, które podjęły się wprowadzenia takich zmian, przyznają, że trud włożony w tę pracę przekłada się na najwspanialsze zmiany w życiu.

Kiedy osoba borykająca się z problemem alkoholowym nagle przechodzi w stan trzeźwości może doświadczać nieprzyjemnych objawów, takich jak majaczenie alkoholowe czy padaczka. Nagłe odstawienie używki jest trudne zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Dlatego tak ważne jest, aby była pod stałą opieką, najlepiej w ośrodku odwykowym.