Skuteczne tępienie gryzoni

Walka z niechcianymi gryzoniami, panoszącymi się w domach, piwnicach, silosach na zboże, a także w magazynach i sklepach nazywa się deratyzacją. Możemy je zwalczać podkładając pułapki oraz trutki, ale najlepiej jest wezwać firmę, która zawodowo zajmuje się tępieniem myszy, szczurów oraz nornic.

Sposoby deratyzacji na Śląsku

Deratyzacja ŚląskGryzonie te poza nieestetycznym wyglądem stanowią także duże zagrożenie dla zdrowia człowieka, ponieważ mogą być nosicielami wielu groźnych chorób zakaźnych. Ponadto zanieczyszczają oraz zjadają plony rolne w gospodarstwach, czyniąc tym sposobem szkodę rolnikom. W Internecie oraz prasie ogłasza się wiele firm, które pomogą nam pozbyć się gryzoni. Deratyzacja Śląsk odbywa się na trzy sposoby. Poprzez działanie biologiczne, mechaniczne oraz chemiczne. Biologiczną metodą jest nic innego jak wprowadzenie na teren zajęty przez gryzonie psów, kotów oraz ptaków drapieżnych. Natomiast sposobem mechanicznym jest zabezpieczanie obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych poprzez zamontowanie siatek w piwnicach okien, w kratkach kanalizacyjnych oraz różnorodnych śluz i przegród. Jeśli szczury lub myszy już się pojawią w budynku można zastosować różnorodne pułapki zatrzaskowe oraz żywołapki. Jednak najczęściej przez firmy zajmujące się deratyzacją stosowana jest metoda chemiczna. Jest to rozkładanie trutki i monitorowanie zjadania jej przez gryzonie. Ważne jest, aby preparat gryzoniobójczy miał smak zniechęcający do jego spożycia koty.

Zdarza się, że gryzoni jest tak dużo, że należy skorzystać z wszystkich metod naraz. Chcąc uniknąć pojawieniu się nowych szkodników oraz zapobiec rozmnażaniu się istniejących należy działać prewencyjnie, poprzez przeprowadzanie okresowych deratyzacji. Najczęściej jest ona przeprowadzana jest jesienią oraz wiosną.