Specjalistyczne farby na zaciski hamulcowe

 

Rozwój motoryzacji spowodował nie tylko zwiększenia liczby pojazdów na drogach, ale również nowe trendy wśród kierowców. I bynajmniej nie chodzi tutaj jedynie o sposób jazdy, czy wybór marki i modelu samochodu. Coraz bardziej popularne staje się zjawisko tuningowania wyglądu aut według własnych upodobań, aby zwiększyć jego atrakcyjność wizualną.

Zaciski hamulcowe w nowym kolorze

farba do zaciskówOczywiste jest, że dbamy o swój samochód pod względem technicznym – chcemy, aby był sprawny i bezawaryjny. Dlatego regularnie go serwisujemy bez względu na wiek pojazdu i jego przeznaczenie. Coraz częściej jednak, w szczególności wśród młodszych kierowców, można zaobserwować pewne innowacje, jakie wprowadzają do samochodów. Ma to zazwyczaj na celu poprawienie jego ogólnej prezencji i podniesienie wartości auta. Jeśli zależy nam na wyglądzie zewnętrznym i chcemy zwrócić uwagę na np. alufelgi, to zapewne myśleliśmy o pomalowaniu zacisków hamulcowych. Oprócz tego, że musimy zdecydować o pasującym kolorze, farba do zacisków powinna być odpowiedniej jakości. Musi być ona odporna na wysoką temperaturę, ponieważ podczas hamowania występuje tarcie, w skutek którego zwiększa się temperatura. Pamiętajmy, że nie może być to zwykła farba, która bardzo szybko zejdzie z zacisków. Pomalowanie ich jest nie tylko dobre, jeśli chcemy uatrakcyjnić wygląd auta, ale przede wszystkim wówczas, gdy zaciski zaczyna atakować korozja.

Decydując się na zmianę koloru, bądź poprawę kondycji zacisków lub bębnów hamulcowych powinniśmy wybrać odpowiednią farbę do tego przeznaczoną. Ważne, aby była ona odporna na temperaturę i nie ulegała zbyt szybko trudnym warunkom na jakich działanie jest narażona. Tak niewielkim zabiegiem i kosztem możemy zyskać całkiem nowy wygląd samochodu.