Spokojny sen maluszka

Najmłodsi członkowie rodzin potrzebują bardzo dużo czasu na regenerację. Szybko rozwijający się malutki organizm wykorzystuje tak dużą ilość energii, że musi mieć zapewnioną możliwość spokojnego snu kilka razy w ciągu doby. Niektórzy nawet twierdzą, że „sen jest ważniejszy od jedzenia”, więc niemowlaczek powinien sypiać w jak najlepszych warunkach, aby mógł prawidłowo się rozwijać.

Komfortowa pościel dla niemowląt

pościel niemowlęca do łóżeczkaNoworodki i niemowlęta przesypiają większość doby, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im najbardziej optymalne warunki. Wtedy sen jest spokojniejszy, a maluszek lepiej i głębiej wypoczywa, a co za tym idzie cała rodzina jest bardziej odprężona. Na głęboki sen maluszka bardzo duży wpływ ma pościel niemowlęca do łóżeczka. Szeroki wybór tkanin i kolorów pozwala nam na zakup właściwych produktów. Na początek warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału i wypełnienia, których użyto do wykonania pościeli. Najlepsza będzie tu bawełna, pochodząca z ekologicznych upraw, która nie powoduje podrażnień oraz alergii. Antyalergiczne wypełnienie ze sztucznych włókien zapewni wygodę, a także zapobiegnie zbrylaniu się pościeli. Tego typu produkty możemy bez problemu prać w pralce automatycznej. Na rynku możemy również spotkać artykuły wełniane oraz, coraz bardziej popularne, satynowe. Obecnie producenci pościeli proponują przyszłym rodzicom zestawy, w których możemy znaleźć kołderkę i poduszkę, osłonkę na łóżeczko, a także rożki, śpiworki do wózków, otulacze oraz kocyki.

Pamiętając o wygodzie najmłodszych zwracajmy uwagę na wykonanie pościeli: rodzaj materiału oraz wykończenie są tutaj bardzo istotne. Wybór kolorystyki zostawiamy młodym rodzicom, ponieważ jest on bardzo szeroki. Warto jednak wybierać stonowane, pastelowe barwy oraz unikać dużych kontrastów, aby nie rozpraszać maluszka w czasie zasypiania.