Sposoby na naturalne leczenie menopauzy

Zawsze przechodziłam dosyć łagodnie swoje miesiączki. Podczas, kiedy koleżanki zwijały się z bólu pierwszego i drugiego dnia okresu, ja byłam w stanie nawet ćwiczyć na siłowni! Z tego też względu sądziłam, że menopauza również przebiegnie u mnie stosunkowo łagodnie. Niestety tak się nie stało.

W jaki sposób poradziłam sobie z menopauzą?

jak naturalnie radzić sobie z menopauząPamiętam, że moje pierwsze miesiączki nie należały do przyjemnych, lecz z biegiem czasu wszystko się uregulowało do takiego stopnia, że pierwszego dnia okresu jedynym nieprzyjemnym objawem były obolałe mięśnie. Radziłam sobie z nimi lekkimi ćwiczeniami rozciągającymi na siłowni, albo w domu. Aktywność fizyczna sprawiała, że po ćwiczeniach nie czułam też towarzyszącego miesiączce zmęczenia. Sądziłam również, że skoro tak dobrze sobie radze z miesiączkowaniem, tak samo dobrze poradzę sobie z menopauzą, lecz niestety było zupełnie odwrotnie. Nie chciałam jednak szprycować się lekami, dlatego zaczęłam szukać informacji o tym, jak naturalnie radzić sobie z menopauzą. Dowiedziałam się, że w tym przypadku niezwykle pomaga zmiana diety na zdrowszą poprzez urozmaicenie jej warzywami, a także produktami solowymi, które pozwolą nam utrzymać naszą wagę i zapobiec jej wahaniom. Z kolei ziołowe wywary robione z rumianki, szałwii, a także siemienia lnianego zrelaksują nas i pozwolą uporać się tym samym z rozdrażnieniem, bezsennością i zimnymi potami. Napary okazały się też zbawienne dla układu pokarmowego, który w okresie przekwitania potrafi stroić fochy.

Stosowanie się do tych reguł pozwoliło mi nie tylko zminimalizować objawy klimakterium, ale także z biegiem czasu zaczęłam przeżywać coraz więcej dni bez ich udziału. Postanowiłam także zwiększyć swoją aktywność fizyczną ponieważ to ona zawsze najlepiej działała w moim przypadku na właśnie rozdrażnienia. Obecnie rzadko kiedy odczuwam naprawdę nieprzyjemne skutki menopauzy co zawdzięczam naturalnemu jej leczeniu.