Sprawdzona terapia hipnozą

Wiele osób z pewnością widziało w filmach momenty, w których dana osoba zostaje zahipnotyzowana. Wykonuje wtedy bezwiednie polecanie innej osoby i znajduje się jakby w transie. Może się wydawać, że w taki sposób można jedynie wykorzystać jakąś osobę do własnych celów, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Hipnoza coraz częściej wykorzystywana jest w leczeniu różnych uzależnień. Czy naprawdę może być skuteczna?

Co warto wiedzieć o terapii hipnozą?

terapia hipnoząNie da się ukryć, że bardzo wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest uzależnienie. Najtrudniej jest przypomnieć sobie moment, w którym to wszystko się zaczęło. Pamięć ludzka bywa bardzo ulotna i wielu rzeczy po prostu nie pamiętamy. Okazuje się jednak, że wszystkie nasze wspomnienia ukryte są w naszej podświadomości. Będąc na jawie nie potrafimy jednak do nich powracać. Jest skuteczna metoda, aby wszystko sobie przypomnieć. Terapia hipnozą prowadzona jest tylko i wyłącznie przez osoby, które mają bardzo duże doświadczenie. Tacy specjaliści są osobami bardzo opanowanymi i jednocześnie wiedzą, jakie pytania zadawać pacjentowi, gdy ten będzie pod wpływem hipnozy. Poprzez sugestie, możemy cofnąć się w czasie do momentu, w którym zaczął się nasz problem. Możemy wszystko jeszcze raz przeanalizować, dowiedzieć się, jakie popełniliśmy błędy i co zrobić, aby wrócić na właściwe tory. Hipnoza nie zmieni naszej psychiki, ale pomoże nam uporać się z tym, co zdarzyło się w przeszłości.

Bardzo wiele osób próbuje różnych metod, aby wygrać walkę z nałogiem. Często nie wiemy, gdzie kiedyś popełniliśmy błąd, który doprowadził do choroby. Wiele osób chciałoby móc cofnąć czas, ale wydaje się to niemożliwe. Za pomocą hipnozy dotrzemy do najgłębszych wspomnień i będziemy mogli sprawdzić, co wtedy się z nami działo. Specjalista pomoże nam przejść przez ten trudny czas i wskaże rozwiązania, które będą dla nas korzystne.