Sprawdzone domki mobilne

Dla większości osób, dom oznacza stałe miejsce zamieszkania, w którym żyje cała lub część rodziny. Jednak dom wcale nie musi stać nieruchomo, ponieważ już od dawna na rynku można znaleźć domki mobilne, które stanowią sporą konkurencję dla standardowych modeli.

Jak wygląda domek całoroczny mobilny?

trwałe mobilne domki całoroczneBudowa domu z cegieł czy betonu jest dość kosztowna i czasochłonna, przez co nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Alternatywą mogą być małe mieszkania, tak zwane kawalerki, które są znacznie tańsze, ale za to mniej komfortowe i nie nadają się dla dużej rodziny. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tanie budownictwo są trwałe mobilne domki całoroczne, które można postawić w kilkanaście dni. Jest to możliwe, pod warunkiem, że wybierzemy od producenta już gotowy projekt, które nie będziemy chcieli zmieniać w znacznym stopniu. Cechą charakterystyczną takich domów jest wykonanie konstrukcji na podwoziu, dzięki czemu można je przewozić w dowolne miejsce. Na rynku obecnie działa kilku producentów zajmujących się budowaniem i sprzedażą takich domków. Mają oni w swojej ofercie już gotowe modele, które mogą być niemalże od razu zamontowane na działce klienta, ale równie dobrze można je zmodyfikować pod wymagania klienta. Przed montażem mogą wyglądać jak duży, mieszkalny wagon kolejowy, ale po montażu i wykończeniu, z pewnością nikt nie rozpozna tego faktu. Do domku może być wykonana dobudówka w postaci tarasu czy werandy, która stworzy jeszcze bardziej domowy klimat.

To, co wyróżnia domki letniskowe i mobilne od standardowych, to brak konieczności starania się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Jedynym ograniczeniem jest powierzchnia, ponieważ nie może ona przekraczać trzydziestu pięciu metrów kwadratowych w podstawie.