Sprawdzony pomysł na prezent

Informacja o ciąży jest dla większości kobiet bardzo radosną nowiną, którą celebrują nie tylko z partnerem czy mężem, ale również z przyjaciółmi i z rodziną. Na zachodzie wiele kobiet organizuje przyjęcie z okazji rychłych narodzin maluszka, które coraz częściej są praktykowane u nas.

Kiedy robi się Baby Shower?

pomysł na prezent na baby showerJeszcze zanim narodzi się dziecko, przyszła mama kompletuje dla niego wyprawkę, w której znajdują się wszystkie niezbędne produkty. Przeważnie są to ubranka, wózek głęboki, łóżeczko ze szczebelkami czy pościel. Jednakże w przypadku dziecka, rzeczy dla niego nigdy dość więc przyszłe mamy chętnie przyjmują różne artykuły od najbliższych. Niemalże każdy pomysł na prezent na Baby Shower będzie trafiony, gdyż wszystko co znajdziemy w sklepach z artykułami dla niemowląt, będzie potrzebne. Na takim przyjęciu są przeważnie same kobiety, należące do rodziny, znajomych i przyjaciół, zatem na pewno wiedzą jakiej płci będzie maluch. Dzięki temu można trafniej dobrać prezent. Większość prezentów zawsze stanowi ubranka, ponieważ one przydadzą się na każdym etapie życia dziecka. Najczęściej są one w najmniejszych rozmiarach, ale można też kupić jakieś modele w nieco większych, aby były przydatne w nieco późniejszym wieku. Tak na prawdę nie ma wytycznych, co można, a czego nie można kupić na prezent na Baby Shower, bo jest to zawsze kwestia wyboru osoby obdarowującej. Doskonale do tej okazji pasują smoczki, komplet pościeli, kocyki, zabawki czy kosmetyki pielęgnacyjne, gdyż mama i maluch będą miały z nich spory użytek.

Jeżeli chodzi o samą organizację przyjęcia Baby Shower, to odbywa się ono w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży, czyli zaraz przed porodem. Jest to wyjątkowa chwila, wymagająca odpowiedniej oprawy, dlatego też takie przyjęcia są organizowane z restauracjach lub specjalnych lokalach.