Terapia hipnozą w leczeniu uzależnienia

Chyba każdy z nas zetknął się chociaż raz w swoim życiu z pojęciem hipnozy. Kojarzy nam się z czymś tajemniczym, ze światem magii, czymś odmiennym od zwykłej codzienności. Hipnoza kojarzy się również ze snem, i to skojarzenie jest trafne, ponieważ człowiek doświadczający hipnozy znajduje się w podobnym stanie.

Leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy

terapia hipnoząTo stan, gdy zapominamy o całym świecie, a nasze myśli wędrują do zupełnie innych obszarów. Najogólniej mówiąc hipnoza to specyficzny stan w którym nie skupiamy się na tym co dzieje się wokół nas, na naszym otoczeniu. Jesteśmy pogrążeniu w myślach na temat nas samych, skupiamy się na naszym wnętrzu. Z hipnozą wiąże się nie tylko stan naszego umysłu, ale również ciała. Podczas niej nasze ciało się rozluźnia, a oddech jest znacznie bardziej spokojny. Jesteśmy bardziej odprężeni. Wśród wielu ludzi panuje takie przeświadczenie, że stan hipnozy to stan, gdy jesteśmy nieświadomi, a to nieprawda. Jak mówią specjaliści podczas hipnozy jesteśmy całkowicie świadomi. Terapia hipnozą to obecnie jedna z najpopularniejszych metod leczenia różnych uzależnień. Hipnoza jest skutecznym narzędziem w leczeniu alkoholizmu. Na czym dokładnie to polega? Trzeba przyznać, że hipnoza to jeden z mniej popularnych sposobów na leczenie alkoholizmu. Znacznie bardziej powszechne jest leczenie tego uzależnienia na terapii AA. Jednak coraz więcej próbuje wyleczyć się z alkoholizmu właśnie za pomocą hipnozy.

Wiele zależy od tego czy pacjent jest odporny na hipnozę, wtedy leczenie jest znacznie bardziej skuteczne, i co ważne – szybsze. Na czym polega leczenie tego nałogu za pomocą hipnozy? Osoba uzależniona jest hipnotyzowana, następnie próbuje się dostać do jej podświadomości, aby zachęcić do porzucenia alkoholu.