Uzdatnianie wody do picia

Nie jest tajemnicą, że woda jest niezbędna do każdego procesu życiowego. Nasz organizm składa się w głównej mierze właśnie z wody. Codzienne nawadnianie jest nawykiem, który wszyscy powinniśmy w sobie wyrobić. Zazwyczaj sięgamy po wodę butelkową. Niestety jest ona sprzedawana w plastiku, który nie dość, że zanieczyszcza środowisko, to również nie jest obojętny dla naszego zdrowia.

Stacja do uzdatniania wody pitnej

domowa stacja uzdatniania wodyNa dobrą sprawę, rzeczą najkorzystniejszą jest rezygnacja z kupowania wody w butelkach. W ten sposób nie tylko zaczynamy żyć bardziej w stylu eko, ale również przestajemy dostarczać do organizmu szkodliwe substancje, które aktywują się poprzez kontakt wody z plastikiem. Wiadomo jednak, że jakość „kranówki”, często pozostawia bardzo wile do życzenia. Jednak istnieje sposób, na codzienny dostęp do dobrej jakości wody we własnych domach. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie, jest domowa stacja uzdatniania wody. Jest to urządzenie, które działa na zasadzie filtru. Jego działanie jest kilkuetapowe. W pierwszej kolejności usuwa się wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne- osady, piasek, produkty korozji. Następnie eliminuje się skażenia biologiczne- wirusy, bakterie, pleśnie, co przekłada się na poprawę ph wody. Dobrej jakości domowa stacja uzdatniania wody posiada również funkcje alkalizacji lub mineralizacji. Tym sposobem zyskujemy wodę zdatną do picia prosto z kranu, nawet bez przegotowania.

Dobrej jakości woda to podstawa naszego życia i prawidłowego żywienia. Jednak domowa stacja uzdatniania wody przystosowuje ją nie tylko do spożycia. Przefiltrowana woda nadaje się również idealnie do higieny i pielęgnacji, podlewania kwiatów, prania, gotowania. Jest odpowiednia na pojenia zwierząt domowych. Bez wątpienia więc, warto zacząć stosować na co dzień odpowiednio oczyszczoną wodę z kranu.