Wybór odżywki dla sportowców

Tylko odpowiednio dobrana dieta będzie wspomagać sportowca w jego aktywności fizycznej. Istnieje wiele suplementów diety, które służą osobom często trenującym. Mają one jednak tylko uzupełnić dietę, a nie ją zastępować. Warto udać się do dietetyka, aby określił co i w jakiej ilości możemy brać.

Odżywki dla sportowców podstawą diety sportowca

odżywki dla sportowcówOdżywki dla sportowców znajdziemy w każdym sklepie z suplementami diety. Nie każda jednak jest wartościowa, a wiele z nich posiada składniki przetworzone, które nie występują w naturalnym środowisku. Stąd rodzi się pytanie, czy warto je stosować? Odpowiedź brzmi tak, ale w ograniczonym zakresie. Nadmierne przyjmowanie substancji wcale nam nie pomoże, a może nawet zaszkodzić. Istnieją różne odżywki dla sportowców. Jedną z nich jest keratyna. Wspomaga zwiększyć siłę oraz masę mięśniową. Pomaga to w wykonaniu większej pracy, Istnieje także odżywka białkowa, będąca formą protein w proszku. Nie pomaga ona jednak budować mięśni, ani regenerować ich. Jest ona tylko uzupełnieniem diety. Istnieje także l – karnityna, mająca na celu wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Istnieją również odżywki dla sportowców, których zadaniem jest poprawianie przepływu krwi, co skutkuje lepszym odżywieniem mięśni. Zażywanie odżywek nie stanowi dla nas niebezpieczeństwa, jeśli spożywamy je w zalecanych dawkach. Każda z nich zostaje przebadana, zanim zostaje wprowadzona do obrotu. Wiele osób twierdzi, że odżywki powstają w wyniku skomplikowanych procesów, co nie jest prawdą. Większość ze składników istnieje naturalnie w naszym środowisku.

Każdy wysiłek fizyczny wymaga od naszego organizmu zużycia większej ilości energii, przez co potrzebuje on więcej czasu na regenerację. Odżywki i inne suplementy diety powstały po to, aby wspomóc naszemu ciału zarówno szybszą regenerację jak i budowanie masy mięśniowej.