Wygodna bielizna dla kobiet w ciąży

Kobiety spodziewające się dziecka muszą liczyć się z tym, że podczas ciąży często będą zmuszone do zmiany swej garderoby. Dzidziuś rozwijający się w ich brzuchu nieustannie rośnie, co wiąże się z tym, że ubrania oraz bielizna szybko robi się zbyt ciasna. Przyszłe mamy powinny zaopatrzyć się w dedykowaną im bieliznę, w której będą czuły się komfortowo i wygodnie. 

Jaką bielizną powinny wybierać ciężarne?

bielizna dla ciężarnychBielizna ciążowa wielu kobietom kojarzy się z bezkształtnymi, mocno zabudowanymi biustonoszami oraz majtkami, które wykonane są z grubych, nieprzepuszczających powietrze materiałów. Nic bardziej mylnego, bielizna dla ciężarnych być zarazem praktyczna, ale i estetyczna, często wręcz podniecająca! Najważniejszą częścią garderoby bieliźnianej jest niewątpliwie biustonosz. Idealny biustonosz dla ciężarnych musi być  przede wszystkim wygody. Nie powinien posiadać on fiszbin, które mogą wbijać się w skórę i podrażniać delikatną skórą piersi. Warto również zdecydować się na biustonosz posiadający zabudowane, pełne miseczki i szersze ramiączka. Taki model zdoła bowiem utrzymać powiększonym często opuchnięty biust przyszłych mam. W późniejszych miesiącach ciąży warto także zacząć profilaktycznie zaopatrywać się w staniki przystosowane do swobodnego karmienia dziecka. Tego typu bielizna posiada zazwyczaj odpinane miseczki, które zapewniają łatwy i szybki dostęp do piersi. Jeśli chodzi o majtki to najlepiej sprawdzą się modele bardziej zabudowane: wysokie figi czy bokserki. Dobrze jeśli bielizna ta będzie również bezszwowa (materiał nie będzie wówczas wbijał się w skórę). Warto także wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalne majtki z wysokim stanem dedykowane kobietom ciężarnym, które wykonane są z elastycznego, przyjemnego ciału materiału, który dostosowuje się do kształtu i rozmiaru ciążowego brzuszka.

Dobór odpowiedniej, wygodnej bielizny jest niezwykle ważny w okresie ciąży. Nie należy jednak mylnie zakładać, że bielizna ta ma pełnić jedynie funkcje praktyczne. Bielizna dedykowana przyszłym mamą może być również estetyczna i ładna. Często ozdabiana jest delikatnymi koronkami, występuje również w wielu kolorach oraz fasonach.