Wymarzony kocyk dla dziecka

W trakcie kompletowania wyprawki dla dziecka mamy na liście mnóstwo bardziej i mniej potrzebnych rzeczy, które mogą się przydać do pielęgnacji naszego nowego członka rodziny. Nie powinniśmy jednak zapominać o akcesoriach do otulania. Noworodek jest przyzwyczajony do ciasnej przestrzeni i w takiej czuje się najlepiej, dopiero z czasem uczy się wykorzystywać otaczającą go przestrzeń. Dlatego warto zainwestować w kocyk dobrej jakości.

Kolorowe kocyki minky

kocyk minky dla dzieciJedna z polskich firm produkuje kocyki minky, charakteryzujące się pluszem z czesanymi kropkami, bądź gwiazdkami. Z drugiej strony kocyk posiada warstwę dobrej jakościowo bawełny. Często kocyki te wykończone są kolorowymi sensorycznymi tasiemkami, które dostarczają bodźce wzrokowe i dotykowe dla naszej pociechy. Kocyk minky dla dzieci jest nie tylko bezpieczny, bo posiada stosowne certyfikaty, ale również cieszy oko zarówno dziecka, jak i rodzica. Kocyki minky dostępne są w prawie dwustu wzorach i kolorach. Sprawdzą się zarówno jako otulacz dla noworodka, jak i kołderka czy miękka mata dla niemowlaka. Wypełnienie takich kocyków to silikonowa włóknina, która nie jest uczulająca. Spośród wielobarwnych wzorów, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie i dopasuje do reszty wyposażenia dziecięcego. Nawet jeżeli nie w pokoiku, to z pewnością można ten kocyk również wykorzystać jako kołderka do wózka. Starsze dziecko z pewnością znajdzie dla niego jeszcze więcej zastosowań.

Wiele zastosowań, oraz mnogość wzorów i kolorów sprawiają, że kocyk minky powinien być obowiązkowym punktem na liście zakupów przyszłych rodziców. Dla mnie najważniejszą zaletą tego produktu są różne faktury materiału po jednej i drugiej stronie, oraz sensoryczne tasiemki. Dzięki temu dziecko w czasie otulania, czy zabawy rozwija się szybciej.