Zastosowanie przegród w magazynach

Przegrody paskowe wykorzystuje się głównie w branżach przemysłowych, gdzie potrzebne są tanie ale sprawdzone rozwiązania. Właśnie dlatego na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnej kolorystyce, która również nie pozostaje bez znaczenia. W skuteczny sposób odgradzają od siebie stanowiska pracy, ale także zapewniają stabilną temperaturę w całym magazynie.

Sposoby na wykorzystanie przegród paskowych

przejrzyste przegrody paskoweSolidne wykonanie i wykorzystanie PCV jako głównego materiału do wykonania pasków pozwalają na szerokie możliwości użytkowania. Przegrody w magazynie służą do wielu celów, między innymi jako zabezpieczenie bram wjazdowych przez przedostawaniem się zimnego powietrza do środka, ale czasem także jako ograniczenie hałasu wytwarzanego przez maszyny w trakcie pracy. Przejrzyste przegrody paskowe oddzielają stanowiska pracy wymagające szczególnych warunków, stałej temperatury oraz czystości. W tym wypadku zabezpieczają one przed przedostawaniem się do środka różnego rodzaju pyłów i opiłków, które mogłyby zakłócić proces. Dzięki swojej izolacji ciepła często stosowane są jako przejście do chłodni, dbając o odpowiednie warunki przechowywania produktów. Duża część magazynów nie posiada wystarczającego systemu grzewczego, by cały czas dbać o wysokie temperatury, dlatego właściciele szukają rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Wykorzystanie wstęg różnej kolorystyki może także wnosić walory estetyczne powodujące lepszy przepływ światła i wizualne oddzielenie.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zakupem przegrody paskowej do swojego magazynu zapoznaj się ze szczegółowymi opisami produktów na stronach producentów. Gdy żadna oferta nie spełnia Twoich oczekiwań możesz dokonać zamówienia indywidualnego, gdzie firma wykona przegrodę pod wymiar, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.