Zmywanie makijażu żelem micelarnym

Każdy wizażysta po wykonanej usłudze instruuje swoją klientkę o tym, że po powrocie do domu należy dokładnie zmyć makijaż. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż pójście spać z produktami kolorowymi na twarzy może nam wyrządzić sporo szkód, a okazuje się, że nie każda kobieta jest tego świadoma. Poza samą czynnością ważny jest odpowiedni dobór środka myjącego.

Żel micelarny do demakijażu?

żel micelarny do demakijażu twarzyW swojej pracy często spotykam się z tym, że kobiety zmywają makijaż w nieodpowiedni sposób, co może powodować trądzik i wszelkiego rodzaju inne reakcje, w tym alergiczne, które mogą prowadzić do ciężkich stanów zapalnych. W takich sytuacjach zawsze polecam im żel micelarny do demakijażu twarzy, który świetnie domywa wszelkie produkty, nawet te długotrwałe i wodoodporne. Żel micelarny łączy skuteczność z niesamowitą delikatnością – nie podrażnia naszej skóry ani nie zostawia jej wysuszonej. Przez te właściwości nadaje się jak najbardziej do zmywania makijażu oczu, co często stanowi problem, gdyż to bardzo wrażliwa okolica. Rodzajów żeli micelarnych do demakijażu jest mnóstwo, można wybrać zwykły, a także wzbogacany o różne ekstrakty, a cena jest bardzo przystępna. Takiego żelu można używać na dwa sposoby – wylać odrobinę na wacik i przemyć nim twarz, albo nabrać kilka pompek na dłonie, spienić i zwyczajnie umyć twarz. Żel micelarny należy dokładnie spłukać z twarzy, aby pozbyć się miceli i mieć pewność, że nasza skóra jest dobrze oczyszczona.

Odpowiednie oczyszczanie twarzy, zwłaszcza gdy się malujemy, jest rzeczą, której nie możemy bagatelizować. Tutaj nie ma kompromisów – musi to być zrobione porządnie i to dobrym produktem, który spełni swoją rolę, ale będzie dla nas delikatny. Takie rozwiązanie sprawdza się u naprawdę wielu osób, zatem warto się tym zainteresować.